“Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Birleşik Krallık” programında son iki konuşma

tate“Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Birleşik Krallık” programının bu ayki konukları Tate St Ives Artistik Direktörü Sam Thorne ve Iniva (Uluslararası Görsel Sanatlar Enstitüsü) Direktörü Tessa Jackson.

7 Nisan 2015 Salı saat 19.00’da gerçekleşecek “Yerelin Cazibesi: Misafir Sanatçı Programları, Sanat Okulları, Müzeler” başlıklı konuşmasında Tate St Ives’in Artistik Direktörü Sam Thorne, müze ve sanat kurumlarında gitgide yaygınlaşan sanatçı güdümlü eğitim projelerinden söz edecek, Manifesta 6’dan, Ahmet Öğüt’ün Silent University’sine uzanan alternatif sanat okulu projelerine bir bakış sunarak, müzeler için etkilerini değerlendirecek. Thorne, eş kuruculuğunu üstlendiği, Londra’daki sanat okulu/ortak alan Open School East ile Tate St Ives’da geliştirdiği misafir sanatçı programıyla ilgili tecrübelerini de aktaracak.

14 Nisan 2015 Salı saat 19.00’da ise, yeni ve duyulmamış sesleri destekleyen, ırk ve temsil politikalarının araştırılabileceği bir alan sunan Iniva (Uluslararası Görsel Sanatlar Enstitüsü) Direktörü Tessa Jackson, “Sanat Kurumlarında Kültürel Çeşitliliğin Temsili” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. Jackson, sergi ve koleksiyonlarıyla alternatif uluslararası perspektifler geliştiren müzeler ve galerilerin önemi ve önlerindeki engelleri tartışacak.

Etkinlikler ücretsiz. Fakat katılım için etkinlik@istanbulmodern.org adresine rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.