SIR; Şeb-i Arûs 23 Aralık’ta Volkswagen Arena’da


Şeb-i Arûs’un 745. yılında Mevlânâ’nın anısına düzenlenen, Uğur Işık’ın sanat yönetmenliğinde gerçekleşecek Alaturka Records projesi SIR; Yetkin Dikinciler’in sunumuyla 23 Aralık’ta Volkswagen Arena’da yedinci kez gerçekleşecek.

Yetkin Dikinciler, doğu dünyasının yanı sıra birçok farklı dile çevrilerek bütün dünyayı derinden etkilemiş Mevlânâ’nın sözlerini seslendirecek.

Sûfi’nin sırlarla dolu dünyasında çıkacağınız unutulmaz bir yolculuğun ilk bölümünde geleneksel Sûfi müzikleri yorumlanacak. Performansın ikinci bölümünde Mevlânâ’nın 745. ölüm yıldönümü anısına; ölüme bir yok oluş değil, “sevgiliye kavuşma anı” olarak bakan Mevlevi Âyini ve Semâ ritüeli gerçekleşecek.

İzleyenleri SIR’larla dolu bir yolculuğa çıkaracak bu özel gecede, fuaye alanında yer alacak olan “Tennurelerin Rüzgarında” fotoğraf sergisinde, Neslihan & Selman Behmuaras, Aşk’ın Sultanı Mevlânâ Celaleddin-i Rûmi’nin Hakk’a yürüdüğü gece anısına Konya ve İstanbul’da düzenlenen Şeb-i Arûs törenlerinde 2009 yılından bu yana çektikleri fotoğraflarıyla, gecenin özel duygularını, renklerini ve anlamını gözler önüne serecek.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.