2018’de Salon’da kimler var?

En sevdiğim konser mekanlarından Salon, 8 Eylül’de başlayacak yeni sezon programını açıkladı. Salon’da sezon açılışı iki müthiş konserle Rhye’dan gelecek. Kanadalı Michael Milosh’un, Danimarkalı Robin Hannibal’la ortak projesi Rhye, bu yılın başında yayımladıkları ikinci albüm ‘Blood’ın ardından dünya çapında bir turnesi kapsamında, ikinci Salon konserleri için 8 ve 9 Eylül’de iki gece üst üste tekrar İstanbul’da olacak.

Sezona sıkı bir başlangıç yapan Salon’un ikinci konuğu ise Balthazar ile tanıdığımız Maarten Devoldere’den solo projesi Warhaus olacak. 15 Eylül’de İstanbul’da ilk kez Salon’a konuk olacak Warhaus’un ardından, 2018 tarihli ‘In the Rainbow Rain’ albümünden parçalarla Okkervil River, 19 Eylül’de Salon dinleyicisi ile buluşacak.

Salon, Ekim ve Kasım’da da Arap rock’ını dünyaya duyurmaya aday El Morabba3, surf rock, doo-wop, saykedelik tonları bir araya getiren tarzlarıyla Seattlelı surf rock grubu La Luz, artık neredeyse ezbere bilinen şarkıları ve yeni albümden sürprizleriyle, Türkiye’de son zamanların en çok ses getiren darkwave, synthpop grubu Jakuzi, Türkiyeli dinleyicilerin hayli yakından tanıdığı, Luis Vasquez’in post-punk, darkwave projesi The Soft Moon gibi güncel müziğin önemli yıldızlarını ağırlamaya devam edecek.

Salon tüm sezon boyunca aralarında Sons of Kemet, Mario Batkovic, Jehan Barbur, Mashrou’ Leila gibi birçok ismi hayranlarıyla buluşturmaya devam edecek.

Benim beklediğim konser ise Aralık’taki Hollanda kökenli Türkçe saykedelik rock grubu Altın Gün.

Konserlerin biletleri satışa çıktı bile. Ayrıca Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.