Zorlu PSM Caz Festivali’nde Kimler Var?

Zorlu PSM Caz Festivali ikinci yılında, 2-13 Mayıs tarihleri arasında “Her Müziğin Caz Festivali” mottosunu benimsiyor ve tıpkı geçen yıl olduğu gibi kapsamlı programıyla farklı müzik türlerine ve sanat disiplinlerine yer veriyor.

12 gün boyunca, her gün 4 farklı sahnenin aktif olarak kullanılacağı festivalde 30’dan fazla konser, atölye ve plak pazarı yer alıyor.

2 Mayıs’ta Pedro Almodovar gibi yönetmenlerin filmleri için besteler yapan Ermeni asıllı İspanyol kemancı Ara Malikian ile başlayacak olan festival, 3 Mayıs’ta 80’li yılların öncü gitaristlerinden Bill Frisell, çağdaş caz türünde öne çıkmış basçı Thomas Morgan ile “Small Town” albümünü 2017 yılında yayımladı ve “Small Town Duo” ile devam edecek. Ayrıca 3 Mayıs günü Balkanların en popüler müzisyenlerinin başında gelen Bosnalı şarkıcı, yapımcı ve söz yazarı Dino Merlin’de festivalde sahne alacak.

4 Mayıs’ta Miroslav Vitous Group “Music of Weather Report” feat. Aydın Esen ve Karsu konserleri var. Türkiye caz sahnesinin en önde gelen piyanistlerinden Kerem Görsev 5 Mayıs, Avustralyalı şarkıcı, yapımcı ve söz yazarı Sarah Blasko 6 Mayıs ve 7 Mayıs’ta Jason Moran & The Bandwagon konserlerinin yanı sıra Cesaria Evora’nın büyük hayranları olan Lura, Teofilo Chantre, Nancy Vieira, Lucibella ve Elida Almeida Cesaria Evora orkestrası eşliğinde sanatçıyı Tribute konseri ile anacaklar.

Senegalli Orchestra Baobab8 Mayıs’ta, 8-9 Mayıs tarihlerinde The Australian Pink Floyd Show ve yine 9 Mayıs tarihinde Fransız şanson geleneği ile klasik Amerikan caz repertuvarını kendi yorumuyla birleştirerek dünyanın sayılı caz sanatçılarından biri olan Amerikalı sanatçı Stacey Kent sahnede olacak.

Festival 13 Mayıs’ta Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox ile sona erecek.

Program çok keyifli gözüküyor. Zorlu PSM’nin eline sağlık.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.