Borusan Müzik Evi’nde sezon devam ediyor

Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından Borusan Müzik Evi, bu sezonda da müzik tutkunlarını yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin dünyaca ünlü isimleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Bu yıl Borusan Müzik Evi’nin programında Gabriel Prokofiev, Klavikon, Akademi BİFO, Çağatay Çetin, Jonathan Finlayson, Ece Demirci, F.M. Einheit, Batur Sönmez, ADHD, sa.ne.na , Mercan Dede, Deniz Tekin, Özgür Can Çoban, Erdem Helvacıoğlu, Nilüfer Ormanlı, Mehmet Can Özer, Sıfır, Reverie Falls on All, Başar Ünder, Koray Tahiroğlu, Ruins, Made to Break, Dzambo Agushev, Auditive Connection, Lahza, Hezarfen Ensemble, Johanna Borchert ve Borusan Çocuk Korosu gibi topluluklar ve sanatçılar yer alıyor.

Mercan Dede ise art arda üç gece konser verecek. Sanatçı konserlerinden ilkinde “Secret Tribe” projesiyle son dönem dikkat çeken genç sanatçılardan Deniz Tekin ve Makedonya’nın ünlü trompetçisi Dzambo Agushev’i konuk edecek. Sürpriz sanatçıların da katılacağı ikinci konserde dinleyicilere, ilk çıkardığı albüm Sufi Dreams’ten, en son yayımlanan Dünya albümüne uzanan, 20 yılın birikimiyle oluşturulmuş bir seçkiyi sunacak. Mercan Dede’nin “Secret Tribe” projesi kapsamında vereceği son konserine ise usta yorumcu Özgür Can Çoban konuk olacak.

Borusan Müzik Evi’nde bu sezonun son konserini ise, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Sürekli Şefi ve Sanat Yönetmeni Sascha Goetzel ile yönetmen Yekta Kara’nın yanı sıra pek çok yerli ve yabancı eğitimciyle çalışan Akademi BİFO katılımcıları verecek. Konserde, Akademi BİFO katılımcıları sevilen arya ve düetlerden oluşan bir programla karşınızda olacak.

Borusan Müzik Evi’ndeki konserlerin tarihlerine www.borusansanat.com’dan ulaşabilir, biletler için Biletix’e bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.