XXF – Very Very French Festival’e hazır mıyız?

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Babylon iş birliğiyle gerçekleşen XXF – Very Very French Festival, bu sene Renault’nun desteğiyle 23 Kasım-6 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Festival kapsamında Amadou & Mariam, Kartell, Cézaire, Erik Truffaz, Vincent Peirani & Emile Parisien,Amine Edge & Dance, Aquaserge ve Juniore Babylon’da sahne alıyor.

U2, Blur, Coldplay ve David Gilmour gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Malili Afro-blues ikilisi Amadou & Mariam, XXF Very Very French Festival kapsamında 23 Kasım Perşembe günü, Fransa elektronik müzik sahnesinin parlayan isimlerinden Kartell, 24 Kasım Cuma akşamı Babylon’da sahne alacak.

Babylon’da müzik Kartell’den sonra Fransız elektronik müzik ekolünün vizyoner isimlerinden Cézaire ile devam edecek. Fransa’nın önemli plak şirketlerinden Roche Musique’in kurucusu ve yaratıcı direktörü Cézaire, Kaytranada, Stwo, Onra gibi gezgin müzisyenlerden ilham alıyor. Kartell ve Cézaire’den önce ise DJ ve yapımcı Hemi, house ve disko ritimleriyle Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor.

 

Avrupa caz sahnesinin önde gelen isimlerinden Erik Truffaz, 25 Kasım Cumartesi XXF Very Very French Festival kapsamında bir kez daha Babylon sahnesinde! Ben de geçtiğimiz yıl kendisini Cappadox’ta izlemiştim, gerçekten çok keyifli bir müzisyen.

 

Bu yılın merak ettiğim konseri, Fransız caz sahnesinin önemli sanatçılarından Vincent Peirani ve Emile Parisien. Onlar da 30 Kasım Perşembe akşamı Babylon’da olacaklar.

Fransa’da yükselen G-House (Gangsta House) akımının öncü figürlerinden Amine Edge & Dance, 2 Aralık Cumartesi akşamı, modern psychedelic müziğin Fransız temsilcileri Aquaserge ve Juniore, 6 Aralık Çarşamba akşamı Türkiye’de ilk kez Babylon’un konuğu olacaklar.

Aquaserge ve Juniore’dan önce ise house, pop, elektronik türlerine ağırlık verdiği DJ setleri ile dikkat çeken Shangri-La müzikseverlerle buluşuyor.

 

Tarih Etkinlik
23 Kasım 2017 Perşembe Amadou & Mariam
24 Kasım 2017 Cuma Kartell
24 Kasım 2017 Cuma Cézaire
25 Kasım 2017 Cumartesi Erik Truffaz
30 Kasım Perşembe Vincent Peirani & Emile Parisien
2 Aralık 2017 Cumartesi Amine Edge & Dance
6 Aralık 2017 Çarşamba Aquaserge
6 Aralık 2017 Çarşamba Juniore

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.