Armani imzalı Vespa’ya binmek isteyen?

vespa
Bir gün bir Vespa sahibi olmak, hatta İstanbul’da Vespa kullanabilmek en çok istediğim şeylerden biri. Ama sanırım bu konuda biraz korkağım. Ve sevimli renkli Vespa’ları sevsem de bunlardan bir tanesini kullanmak daha havalı olurdu. 🙂

Piaggio Group’un 130. ve Giorgio Armani’nin 40. kuruluş yıl dönümü olan 2015 yılı için Emporio Armani tarafından tasarlanan: Vespa 946. ‘Vespa 946’, tüm dünyada ikonik ve ünlü olan scooter’ın ilk üretildiği 1946 yılına gönderme yapıyor.  Stili, teknolojisi ve maksimum güvenliğiyle Vespa 946 Emporio Armani, orijinal Vespa tarzının Armani tarafından modern bir yorumu.

Scooter’da Armani’nin imzası niteliğindeki yumuşak renk paleti korunuyor. Tasarımda, sadece belli ışık koşullarında görünebilir olan gri tonları ile hafif yeşil detayların özel bir kombinasyonu dikkat çekiyor.

Scooter’da metalik parçalar, gövde kaplamalarına uygun olarak mat bir etki yaratması için işlemden geçirildi. ‘Emporio Armani’ yazısı yanda yer alırken, markanın simgesel kartal logosu farın üstünde yer alıyor.

vespa

Vespa 946 Emporio Armani, stil kadar teknolojide de güçlü. Scooter’da alüminyum silindir bloklar, kahverengi deri kaplamalar, lüks aksesuarlar, en güncel internet cihazları ile ara yüz oluşturan elektronik sürüş kontrolleri, gelişmiş yakıt ekonomisi ve minimum emisyon oranları bir araya geliyor. Yenilikçi dört zamanlı elektronik enjeksiyonlu motoru, bu iki tekerlekliyi şehirde seyir için ideal hale getiriyor. 220 mm çift diskli fren, iki kanallı ABS fren sistemi ve büyük 12 inç tekerlekler de seyir sırasında maksimum güvenliği garantiliyor.

Vespa 946 Emporio Armani, tek tek numaralandırılmış scooter’lardan oluşacak özel bir seri olarak üretiliyor. Scooter Ferco Motor distribütörlüğünde 13 bin Euro’dan satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.