Zorlu PSM’de Mercan Dede ile büyülü geceler

Geçtiğimiz hafta Zorlu PSM’de Mercan Dede Ensemble grubuyle birlikte Ludovico Einaudi konserini izledik. Ve tek kelimeyle büyülendik.

Konserdeki ışık ve slayt oyunlarını tabir-i caizse ağzımız açık izledik. Acaba bir sonraki ne olacak diye merakla bekledik. Sosyal medyada paylaşım yapmadan duramayacağımız güzellikte bir konser olduğu için de kaçak çekimler yaptık, paylaştık.

(Herkes yaptı ama n’apalım diyerek, sürüye katıldığımı da itiraf ediyorum:) )

Mercan Dede ve Ludovico Einaudi
Gelelim konserle ilgili ayrıntılara… Daha önce dünyanın pek çok yerinde Mercan Dede ile ortak projeler gerçekleştirmiş olan “Modern Çağın Mozart”ı olarak anılan Ludovico Einaudi, bu projeyle birlikte Ekim 2013’teki Zorlu Center PSM konserinin ardından ikinci kez Türkiye’de sahne almış oldu.

Konserin sonlarında Göksel Baktagir gibi bir ustanın da konsere dahil olması konser muhteşemliğine muhteşemlik kattı. Kanun, piyano ve klarnetin uyumuna inanamadım.

Ramazan sonuna kadar üç konser daha var. Bence mutlaka en azından birine gitmeye çalışın ve Mercan Dede Ensemble grubunun farklı müzisyenlerle uyumuna, şovların muhteşemliğine tanık olun.

Diğer konserlerin tarihlerini konserlerle ilgili bilgilendirme yazısında bulabilirsiniz. Tık tık…

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.