Monte Carlo Balesi’nden Çağdaş Bir Klasik: “GÖL – KUĞU GÖLÜ’NE İTHAFEN” 2 Gece Üst Üste İstanbul’da

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) yaptıkları iş birliğiyle Mayıs ayında çok özel bir projeyi İstanbul’da ağırlayacak.

Dansı tiyatroyla birleştirirken sanatın tüm alanlarından beslenen yönetmen ve koreograf Jean-Christophe Maillot’nun, Fransa’nın en önemli edebiyat ödüllerinden Goncourt Akademisi Ödülü’nün sahibi yazar Jean Rouaud’nun iş birliğinde hayata geçirdiği prodüksiyon, Çaykovksi’nin başyapıtına yepyeni bir yaklaşım getiriyor.

“GÖL – Kuğu Gölü’ne ithafen”de, Siegfried ve Odette’in zamana meydan okuyan hikâyesi, çarpıcı sahne tasarımı ve kostümlerle büyüleyici bir deneyime dönüşüyor. Gösterinin sahne tasarımı, ışık ve karanlıkla oynayarak düşlerin gerçeğe dönüştüğü bir dünya yaratan görsel yönetmen Ernest Pignon-Ernest tarafından hazırlandı. Philipe Guillotel’in klasik ve güncel öğeleri kullanarak hazırladığı kostümler ise eseri tamamlıyor.

Kökleri, Sergei Diaghilev önderliğinde 1909 yılında atılan ve tüm dünyada bale sanatına yeni bir anlam katarak çığır açan Ballets Russes Topluluğu’na dayanan Monte Carlo Balesi, 1985 yılında H.R.H. Hannover Prensesi’nin isteğiyle kuruldu. 1993 yılından bu yana Jean-Christophe Maillot’nun yönetiminde olgunluk ve mükemmelliğin temsili haline gelen topluluk 50 başarılı dansçıdan oluşuyor.

İzleyicilerin nefesini tutarak izleyeceği “GÖL – Kuğu Gölü’ne ithafen”, 16 Mayıs Salı ve 17 Mayıs Çarşamba akşamları saat 20.00’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’da izlenebilecek.

Zorlu PSM Ana Tiyatro’da gerçekleştirilecek “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” gösterisinin biletleri 11 Şubat Cumartesi günü satışa çıkıyor.

Biletix satış noktaları, Biletix Çağrı Merkezi (0216 556 98 00), biletix.com, İKSV Ana Gişe (10.00–18.00 saatleri arasında; pazar günleri hariç) ve Zorlu PSM gişelerinden satılacak biletlerin fiyatları 300-250-200-150-90-50 TL arasında olacak.

Gösteride tam biletlerin yanı sıra öğrenciler için indirimli bilet de sunuluyor. Lale Kart üyeleri, biletlerinde %25’e varan özel indirimlerden yararlanabiliyor. Ayrıca, sınırlı sayıdaki Zorlu World sahiplerine etkinlik biletleri %20 indirimli.

Share This:

Bir Cevap Yazın