Salon’dan İlkbahara Merhaba

Salon baharı müjdeleyen yepyeni programıyla dinleyicilerinin ajandasını doldurmaya devam ediyor. Salon’un yeni konukları arasında ilk isim İsveçli “multi-enstrümantalist”, neo-klasik müzik bestecisi ve prodüktör Peter Sandberg. Sandberg, yeni albümü ‘Motion’ı dinleyici ile buluşturmadan hemen önce 29 Mart’ta Salon’da İskandinav usulü bir müzik ziyafeti sunacak.

Özgür ruhunu indie folk, caz ve blues’la besleyen şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Alice Phoebe Lou, Mart’ta yayımlanacak yeni albümü ‘Paper Castles’ın turnesi kapsamında, İstanbul’da ilk kez dinleyici ile 5 ve 6 Nisan’da Salon’da buluşuyor.

Serge Gainsbourg & Jane Birkin’in 21. yüzyıldaki yansıması, Fransız rock’n roll çifti Marie ve Lionel Limiñana’dan oluşan The Limiñanas, rock’n roll’u yaşayan ve yaşatan, ilk İstanbul konserinde 13 Nisan’da Salon’a geliyor.

Salon’da gerçekleştirdiği tüm konserlerin biletleri tamamen tükenen Jakuzi, yeni albümü ‘Hata Payı’nın ilk konserleri ile 16 ve 17 Nisan’da, İngiliz indie-pop ikilisi Seafret, 2017’deki biletleri tükenen konserlerinin ardından İstanbullu dinleyicileriyle hasret gidermek için ikinci randevusuyla 20 Nisan’da Salon sahnesini devralıyor.

Salon dinleyicileri Uzak Doğu ezgileri ve geleneksel Hint müziğinden enstantanelerle saykodelik rock’ın Batı normlarını Doğu’yla buluşturan Kikagaku Moyo‘yu 3 Mayıs’ta, İngiliz caz, folk, ambient ve elektronika grubu Mammal Hands’i ise iki yıl önceki konserlerini aratmayacak performansları ile 8 ve 9 Mayıs’ta Salon sahnesinde dinleyebilirler. 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.