ENKA perdelerini bu sefer 30. yılı için açtı

En sevdiğim ve kültür sanatın daimi destekçisi olan kurumlardan ENKA Kültür Sanat, 30 Ocak’ta perdelerini 30. yılına açtı. Ben de adeta Tiyatro Festivali havasında geçecek ve Nisan’a kadar sezonun büyük beğeni toplayan 13 performansını ağırlayacak olan ENKA’nın açılış oyunundaydım.

Pürtelaş Tiyatro’nun Martı oyunu, Çehov’un klasik eseri Martı’nın güzel bir yorumuydu. Sonunda tabii ki Çehov’un silahı patladı. Oyuncuların hepsi birbirinden iyiydi. Ben özellikle sevgili Gonca Vuslateri’ni izlemek için  gitmiş olsam da Tilbe Saran, Fırat Tanış, Boran Kuzum’un da aralarında olduğu geniş kadroda herkes çok iyi oynuyordu. Fırsat bulursanız gidin izleyin derim.

Buluşmalara 2 Şubat’ta; Samuel Beckett’ın klasik eseri Godot’yu Beklerken’i performatif sahneleme ve oyunculuk yöntemiyle sahneleyen ödüllü yönetmen Şahika Tekand ve Studio Oyuncuları; 6 Şubat’ta “Bir Valize Ne Sığar ki?” oyunuyla Ankara Sanat Tiyatrosu; 12 Şubat’ta George Orwell’ın ölümsüz eseri Hayvan Çiftliği’ni sahneye taşıyan Altıdan Sonra Tiyatro & D22; 17 Şubat’ta Barış için Müzik ve The Nucleo Project; 27 Şubat’ta Şafakta Buluş Benimle performansıyla DOT Tiyatro konuk olacak.

Ankara Sanat Tiyatrosu

Mart ayı boyunca devam edecek 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları; 06 Mart’ta Tiyatroadam’ın Kafkas Tebeşir Dairesi, 13 Mart’ta Mam’art Tiyatro’nun Kızgın Damdaki Kedi, 20 Mart’ta Semaver Kumpanya’nın Akşam Yemeği, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ise bir klasik haline gelen Çiğdem Erken ile Sahnelerden Aşk Şarkıları IV performanslarına ev sahipliği yapacak. Bu yıl Hocaların Hocası Prof. Dr. Sevda Şener’in 90. doğum yılı anısına düzenlenecek Dünya Tiyatro Günü etkinliğinde, Şener’in tiyatro dünyasına kazandırdığı öğrencileri sahne alacak.

30 yıl etkinliklerini bu sene Nisan ayına da taşıyan ENKA Kültür Sanat, ay boyunca iki özel gösteriyi seyircisiyle buluşturacak. 3 Nisan’da SAR performansıyla Çıplak Ayaklar Kumpanyası, 5 Nisan’da Balenin Yıldızları gösterisiyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatlari Bölümü Bale Anasanat Dalı sahnede olacak.

Buluşmalar kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda saat 20.30’da gerçekleştirilecek.

Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Etkinlik programı için de facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.