Babylon Yeni Sezon Programında Yeni İsimler

Babylon yeni sezon programına Ghostpoet, GusGus, DJ Hell, Vega, Ezhel, Omar Souleyman, Ayhan Sicimoğlu, Birsen Tezer, Hey! Douglas, Ağaçkakan, Oldies But Goldies, Kalben ve Adamlar’ı ekledi.

Birsen Tezer, 2 Kasım Perşembe akşamı, Babylon takipçilerinin çok sevdiği Türkiye müziğini disko ritimleriyle yeniden harmanlayan Hey! Douglas, 10 Kasım Cuma gecesi yeniden Babylon’da olacak. Son zamanların başarılı solo projelerinden Hey! Douglas’ın 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanlıyor.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Babylon iş birliğiyle gerçekleşen XXF – Very Very French Festival, bu sene Renault’nun ana partnerliğinde 23 Kasım-6 Aralık tarihlerinde gerçekleşiyor. Festival kapsamında Amadou & Mariam, Kartell, Erik Truffaz, Vincent Peirani, Amine Edge & Dance, Aquaserge ve Juniore Babylon’da sahne alıyor.

Pop’tan rock’a, disko’dan funk’a, rock’n roll’dan hip-hop’a Murat Beşer ve Murat Abbas’ın seçtiği şarkılar ve Engin Eraydın’ın görselleriyle, Oldies But Goldies, 1 Aralık Cuma gecesi Babylon’u dans pistine dönüştürüyor.

GusGus, 9 Aralık Cumartesi gecesi müzikseverlerle tekrar Babylon’da buluşuyor. İzlanda’nın elektronik müzik dünyasına kazandırdığı tekno, trip-hop ve house’tan esinlenen grubun dokuz stüdyo albümü bulunuyor. Glastonbury, Split, Creamfields, Benecassim gibi büyük festivallerde sahne alan GusGus başta Björk olmak üzere Sigur Ros, Depeche Mode ve Moloko gibi isimlerle yaptığı çalışmalarıyla da tanınıyor.

Vega yeni albümü “Delinin Yıldızı”yla 13 Aralık Çarşamba akşamı Babylon’da hayranlarıyla buluşuyor. Vega, Babyon’daki performansında elektro pop ve elektro rock arası bir çizgideki yeni albümünden parçaların yanı sıra, geçmişten sevilen şarkılarını da seslendirecek.

Türkiye’nin sevilen genç seslerinden Kalben, 14 Aralık Perşembe günü bir kez daha bu sefer yeni albüm şarkılarıyla Babylon’da takipçileriyle buluşuyor.

Omar Souleyman, yeni albümü “To Syria, With Love”ın ardından 16 Aralık Cumartesi akşamı yeniden Babylon sahnesine konuk oluyor. Üçüncü albümü “To Syria, With Love”daki şarkılarında sanatçı, uzun zamandır birlikte çalıştığı Hasan Alo ile Suriye halk müziğinin zengin melodilerini birleştirdiği tekno elementlerin dozunu artırıyor.

Omar Soyuleyman’ın ardından müzik Midnight Session’da Nusaibin ile devam ediyor. Dört kişilik kemik kadrosunun yanında, konuklar ve ortak projelerle büyük bir topluluğa dönüşen Nusaibin doğunun ağırbaşlı enstrümanlarını, batının modern elektronik altyapılarıyla buluşturuyor.

İngiliz müzisyen Ghostpoet, 22 Şubat Perşembe akşamı Babylon’da sahne alıyor. Müzik kariyerine üniversitedeyken MC olarak başlayan Obaro Ejimiwe, Gilles Peterson’un radarına takılmasından sonra Ghostpoet adıyla 2011’de “Peanut Butter Blues and Melancholy Jam” albümünü yayımladı. Tony Allen ve Lucy Rose gibi müzisyenlerle çalıştığı “Some Say I So I Say Light” ve “Shedding Skin”in ardından dördüncü albümü “Dark Days & Canapés”i Ağustos 2017’de çıkardı. Massive Attack’in son albümünde yer alan “Come Near Me”ye vokaliyle eşlik eden Ghostpoet, yeni albümünde jazz-noir ve neo-klasik melodilere yer verirken, minimal elektronik ritimleri kusursuzca bir araya getirmeyi başarıyor.

PS: Basın bülteninden.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.