Geçen yıl Cappadox’ta neler oldu?

Geçtiğimiz yıl Cappadox’ta o kadar güzel zaman geçirdim ki; ve tabii ki Kapadokya’da. Sonrasında da Kapadokya’ya aşık oldum. Zaten son bir yıldır Kapadokya ile ilgili yaptığım paylaşımlardan da anlaşılıyordur. 🙂

kapadokya ece

Kapadokya’ya festivalden birkaç gün önce gitmiştim ve birkaç gün sonra dönmüştüm. Sadece farklı bir yerde bir festival nasıl olur diye merak ettiğimden gidip, hayatımın en güzel zamanlarından birini geçirmiştim.

Festivalde yok yoktu. Müzik, gastronomi, çağdaş sanat ve açık hava etkinlikleri hepsi bir aradaydı. Sabah gün doğumundan akşam geç saatlere kadar katılabileceğiniz birbirinden eğlenceli bir sürü etkinliği bir araya toplamışlardı.

cappadox

Peki neler yaptım geçen sene Cappadox’ta? Hangi etkinliklere katıldım?

cappadox uchisar

Uçhisar’da Mercan Dede Ensemble ft. Mino Cinelu & Hugh Marsh ve Iyeoka konserlerini izledim. Büyüleyiciydi. Kapadokya’nın en sevdiğim yeri olan Uçhisar’daki bu konserlere bayıldım.

iyeoka

Bir diğer konser mekanı Cevizlik’ti. Burada da İlhan Erşahin’s Wonderland feat. Nils Petter Molvaer & Hüsnü Şenlendirici konserini izledim. Cevizlik Uçhisar’dan daha da büyüleyici bir konser mekanı olmuştu. Birçok farklı sahnede izlediğim İlhan Erşahin ve Hüsnü Şenlendirici’yi bu ortamda da dinlemekten çok keyif aldım.

ece cappadox

hüsnü ilhan cappadox

cappadox cevizlik

Güneş Enerjili Yayın Sahnesi’nde gerçekleşen konserleri günün diğer etkinliklerine enerji toplayabilmek için Kapadokya’daki evlerimden biri olan Karlık Evi’nde odamda dinledim. Bunlardan biri Jozef van Wissem’di.

ece mino cinelu cappadox

Bezirhane’de Kapadokya’da en sevdiğim yer olan, şu yazımda da bahsettiğim Kale Konak’ta karşılıklı sohbet edip, şarap içtiğimiz alçakgönüllü ve tatlı müzisyen Mino Cinelu’yu dinledim.

cappadox

vadi yürüyüsü pop up

cappadox picnic

Zemi, Meskendir ve Aşk Vadisi’nde gerçekleşen Cappadox’un meditasyon ve sabah pranama etkinliklerine katılmak için geçtiğimiz yıl uyanamadım. Ama bu yıl birine mutlaka katılmayı düşünüyorum. Pop-up konserlerle süslenmiş ve bitiminde de harika bir piknik alanının bizi beklediği doğa yürüyüşünün de en zor parkuruna katıldım. Bol adrenalinli çok keyifli bir yürüyüştü benim için. Çok da güzel arkadaşlar edindim.

kapadokya gurme

Gurme tadımlara yer kalmadığı için katılamadım. Ama en güzel yerlerde güzel yemeklerden yedim, şaraplardan içtim.

kapadokya florasi

cappadox seri

Cappadox’un sanat etkinliklerinden “Kapadokya Çarpması” başlıklı sergiyi, Uçhisarlı Çarhacı Mustafa Efendi Konağı Yapı Kompleksi’nde gezdim.

ece cappadox

Bu seneki festival için de heyecanlıyım. Bakalım yine neler yaşayacağım? 🙂

Geçen yıl Cappadox’ta neler oldu?” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.