Zorlu PSM’de Digital Revolution ve GOAL! Sergileri

Henüz gezmediyseniz size harika iki sergi tavsiye edeceğim. Zorlu Center PSM’de yer alan Digital Revolution ve GOAL! sergileri. İkisi de birbirinden ilginç ve gezmesi keyifli.

dr3

Pikselli ekranlarda ben, Işınsu ve Ayşegül.

Digital Revolution Barbican Centre’ın yarattığı, Zorlu Holding’in ana sponsorluğunda,Londra, Stokholm ve Atina’dan hemen sonra İstanbul’a gelen bir sergi. Zorlu PSM’nin yeni sergi alanı Sky Lounge’da yer alıyor.

Digital Revolution’da, aralarında film yapımcısı, mimar, tasarımcı, müzisyen ve oyun geliştiricilerinin de olduğu sanatçılar, teknoloji ile sanatı mükemmel bir hayal gücü ile bir araya getirmiş ve gerçeklik kavramını yeniden belirliyor. Yaratıcı kodlama, DIY (Kendin-Yap) kültürü, dijital topluluklar ile zenginleştirilmiş gerçeklik, yapay zekâ, giyilebilir teknolojiler ve 3D yazıcılarla gelecekte neler yaratabileceğine dair ipuçları veriyor.

digital 1

Gözlerimden alevler çıkarken ben.

Buradan detayları ne kadar versem de çok havada kalacağı için gidip görmeniz gerekiyor diyorum. Mesela Sound and Vision bölümünü anlatmak zor. will.i.am’ın analog ve dijital müziği birleştirdiği ve sizi gözleriyle takip ettiği odaya mutlaka girmelisiniz. Sonra laserlerle oynayıp, ışıkları şekilden şekile sokabileceğiniz karanlık odayı da deneyimlemelisiniz diyorum.

dr2

Dileğinizi söyleyip kozadan kelebek yapıp, onu da dijital olarak doğaya salmanız lazım. Benim dileğim: ‘Love’
12 Haziran’a kadar 11.00-21:30 saatleri arasında Zorlu PSM Sky Lounge’da sergiyi gezebilirsiniz.

bilinen ilk futbol topu

Bilinen ilk futbol topu

Gelelim GOAL! sergisine. Digital Revolution sergisi ne kadar karanlıklar içindeyse, bu alan bir o kadar aydınlık.
Lionel Messi’nin kramponları, David Beckham’ın Real Madrid forması, Roberto Baggio’nun 200. golü şerefine üretilen şapka, Bobby Moore heykeli özel serisi, 1800’lü yıllardan kalma bilinen en eski futbol topu, ilk Dünya Kupası Rimet ve daha fazlasını görmek isteyenleri de bu sergiye alıyoruz.

300 binden fazla objesi ve 30 milyon Euro’luk değeriyle futbol dünyasının en kapsamlı koleksiyonu olarak kabul edilen World Football Collection’ın, Barley Arts tarafından seçilen en değerli 600 eserinden oluşan, Zorlu PSM ve Sefada Entertainment iş birliğiyle düzenlenen Goal! Sergisi Zorlu PSM Meydan Fuaye’de.

roberto carlos

Favori bölümüm 🙂

Ayrıca Goal! Sergisi, interaktif yönüyle de ziyaretçilerine interaktif bir ortamda, her mevkide yer alan birbirinden ünlü futbolcularla kendi takımlarını yaratarak, başka bir sergi ziyaretçisiyle ya da tabletlerle kozlarını paylaşma imkanı sunuyor. Teknik direktörlüğünü üstleneceği kendi rüya takımıyla hayalindeki başarılara ulaşma şansını yakalıyor, hatta şampiyonluk keyfi yaşayabiliyor. Goal! Sergisi, pek çok dostça rekabete ev sahipliği yapıyor.

Serginin Zorlu PSM’den sonraki durakları; Budapeşte, Brüksel, Londra ve Lizbon olacak.
Bilet fiyatlarına gelince tam 30 TL, öğrenci ise 15 TL.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.