Hatice Gökçe ve Zehra Zülfikar’dan Takdim

sema-simsek-768x512

Genellikle erkek modasında ismini duyduğumuz Hatice Gökçe, Argande’nin “Takdim” isimli 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonunda Zehra Zülfikar ile birlikte çalıştı.

Hatice Gökçe ve Zehra Zülfikar’ın ortak çalışmasının ürünü olan Takdim SS16, tamamı doğal pamuklu kumaşlar ve rahat kuplardan hazırlanan, rahatlığın ön planda olduğu bir yaz koleksiyonu. Güneydoğu’nun önemli dokumalarından “Gaziantep kutnusu” da bu koleksiyona canlılık katan dokulardan biri.

Renk seçimlerinin sembolik anlam taşıdığı Introduce/Takdim isimli koleksiyonda sarı güneşi, su yeşili suyu, beyaz bulutu ve gümüş rengi de balıkları işaret etmek için kullanıldı.

Türk mitolojisinin önemli tabiat kültlerinden Su İyeleri ve Su Atası’ndan ilham alan Takdim isimli koleksiyon, değişen ve dönüşen ancak özde hep aynı kalan ve tüm varlıklar için vazgeçilmez olan hayatın kaynağı suyu yüceltmek için hazırlandı.

Koleksiyonun Halfeti’de çekilen fotoğraflarını saç tasarımcısı ve fotoğraf sanatçısı Jerry Stolwijk çekti, makyaj tasarımını ise Meryem Perilhou yaptı. Argande markasının ve Takdim koleksiyonunun yüzü ise Sema Şimşek oldu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.