Pöö Labs

Yaz aylarında en sevdiğimiz yiyeceklerin başında dondurma gelir.  Ben ise dondurmayı yaz kış yiyenlerdenim. Ağustos’un en sıcak günlerinden birinde, hatta doğum günümde, değişik bir dondurma deneyimi yaşamak üzere Pöö Labs‘e gittim.

Sıvı nitrojeni dondurmaya dönüştürüyorlar daha acayip ne olabilir.

ece love

Dondurmalar hazırlanırken ilk olarak özel dondurma bazı hazırlanıyor, sonra da taze mevsimsel meyveler, karamelize meyveler, közlenmiş sebzeler, kaliteli çikolatalar, yöresel peynirler gibi değişik lezzetler baza katılıyor.

İlk olarak ‘Kara Orman Meyveli’ dondurmayı denedim.

Daha sonra sıra ‘Vanilyalı Roibos Çaylı’ dondurmaya geldi. Dumanların çıktığı ve beni lezzetten lezzete sürükleyen hurmalı, közlenmiş patlıcanlı dondurma ve redbull’lu vişneli sorbenin ardından, artık dondurmaya farklı bir gözle bakar hale geldim. Özellikle közlenmiş patlıcanlıya bayıldım.

Tüm yaz boyunca her hafta değişen menüsüyle hem klasik hem de mevsim meyvelerini bir araya getiren Pöö Labs’i ben çok sevdik.

Aa, bu arada Pöö Labs‘in isminin nereden geldiğini de söyleyelim. Pöö, buranın köpeğinin adı. Geldiğinizde göremediyseniz, duvarlardaki resimlerden kendisiyle tanışabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.