Yeni sezonda Salon bir harika dostum!

salon yeni sezonHeyecanla yeni sezon isimlerinin açıklanmasını beklediğimiz Salon, harika bir programla karşımıza çıktı. Ve Salon severleri çok mutlu etti.

Salon’da yeni sezon, 10 Eylül akşamı %100 Müzik kapsamındaki ilk konserle başlayacak. Son albümü Deeper ile müzik otoriteleri tarafından sayısız övgüye layık görülen ve ilham aldığı müzisyenler arasında Selda Bağcan, Erkin Koray, Arif Sağ gibi isimler bulunan Luis Vasquez’in post-punk projesi The Soft Moon Salon’un ilk konseri için sahnede olacak.

Albüm prodüktörlüğünü Four Tet’in yaptığı, altı şarkıda Paul Simm ile birlikte çalışan müziğin en önemli kadınlarından İsveçli Neneh Cherry ve baştan çıkarıcı R&B ritimleriyle dikkat çeken Kaliforniyalı ikili Rhye da, yine sezon boyunca her ay bir konseri dinleyicilerle buluşturacak olan %100 Müzik kapsamında gerçekleştirilecek.

Salon tüm sezon boyunca: 2007 yılında Grammy’ye aday olan Brezilyalı şarkıcı CéU, Yeni Zelandalı saykodelik-pop ve indie-rock grubu Unknown Mortal Orchestra, 90’ların enerjisini hatırlatan melodilerle Amerikalı alternatif rock projesi Waxahatchee, İtalyan çağdaş müzik bestecisi ve piyano sanatçısı Fabrizio Paterlini ve 1988 Hollanda doğumlu saykodelik-barok pop müzisyeni, genç yetenek Jacco Gardner, 1986 yılında Eric Gaffney ile Dinosaur Jr’ın bas gitarcısı Lou Barlow tarafından kurulan Amerikalı indie-rock grubu Sebadoh, İlk kez 2014 yılında Nils Frahms’ın Kuzey Amerika turnesinde ön grup olarak çıkan ve Afrikanın folk tınılarını minimal techno öğelerine ekledikleri doğaçlama formüllerinden oluşan ilk albümleri Dysnomia ile dikkat çeken minimal, akustik grup Dawn of Midi ve zarif vokaliyle dikkatleri üzerine çeken Amerikalı indie, folk-rock müzisyeni Angel Olsen gibi isimlerin bulunduğu güncel müziğin önemli isimleri de programda yer alıyor. Ayrıca İzlandalı şarkıcı ve söz yazarı Sóley ve Kanadalı indie, folk-rock grubu Great Lake Swimmers, bütün yıl devam edecek Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Salon’da olacak.

Geçtiğimiz yıllarda Salon’un konuğu olarak dinleyicilerin büyük ilgisiyle karşılaşan gruplar da tekrar İstanbul’da Salon sahnesinde olacak: İngiltere çıkışlı William Doyle’un solo elektronik müzik projesi East India Youth, Amerikalı saksofon ve üflemeli çalgılar virtüözü Colin Stetson bu defa Arcade Fire üyesi, Kanadalı kemancı Sarah Neufeld ile yaptığı iş birliğiyle, Türk ve Yahudi müziğinin zengin köklerinden beslenen Yinon Muallem, tuba sanatçısı Daniel Herskedal ve gitarist Arild Hammero Norwegian Oud projesi ile Suuns ise Jerusalem in My Heart’la birlikte yapacakları performanslarla sezona damgasını vuracaklar.

Londralı caz grubu Sons of Kemet, Amerikalı usta caz trompetçisi Christian Scott ve İskoçyalı elektronik-caz kolektifi Hidden Orchestra da Salon’un yeni sezon konukları arasında olacak. Ayrıca 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak olan Avustralyalı neo-soul dörtlüsü Hiatus Kaiyote grubu da bir kez daha İstanbul’da olacak.

Salon’un yeni sezon programının biletleri 27 Haziran Cumartesi gününden itibaren satışta. Biletler, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) alabilirsiniz.

Salon programı ile ilgili ayrıntılı bilgi için saloniksv.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

 

*PS: Basın bülteninden.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.