İstanbul Tasarım Akademisi etkinlikleri başlıyor

DESIGN SPIRIT 2
İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle idf tarafından hayata geçirilen İstanbul Tasarım Akademisi, sergi ve atölye çalışmalarıyla İstanbul’u tasarımla ön plana çıkarmaya hazırlanıyor.

İstanbul ve Tasarım arasındaki ilişkiden yola çıkan ve 40 yaş altı 40 Türk tasarımcının ürünlerinin sergileneceği Design Spirit İstanbul sergisiyle başlayacak İstanbul Tasarım Akademisi etkinlikleri kapsamında ayrıca, genç yetenekleri keşfetmeyi ve desteklemeyi hedefleyen atölye çalışmaları da yapılacak.

Atölyeler sonucunda İstanbul markasına katkıda bulunacak, şehre yeni semboller kazandıracak farklı tasarımlar üretilerek satışa sunulacak.

Design Spirit İstanbul sergisi, 2 Nisan 2015 tarihine kadar Eski Şapka Fabrikası’nda gezilebilecek.

Pervititch Fotoğraf abra design
Yaratıcı endüstri ve endüstriyel tasarımın her alanından genç tasarımcıların katılımına açık olan atölye çalışmaları, Şubat ayında Eski Şapka Fabrikası’nda gerçekleştirilecek. Atölye çalışmaları kapsamında tasarım öğrencileri iki haftasonu süresince tasarım, üretim ve pazarlama süreçleri konularında uzman eğitmenler tarafından eğitilecek. Eğitim sürecinin sonunda ise “Tasarım ve Kent” teması çerçevesinde İstanbul’u tanıtacak hediyelik eşyalar tasarlanarak üretilecek.

Üretilen ürünlerden sergi oluşturularak Eski Şapka Fabrikası’nda ziyarete açılacak.

İstanbul Tasarım Akademisi sergi ve atölye için detaylı bilgiye www.istanbultasarimakademisi.com adresinden de ulaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.