Starbucks’ın Willy Wonka’sı Seattle’daki dev Starbucks

Öyle ya da böyle kahve zincirleri arasında Starbucks’ın farklı bir yeri var. Starbucks konseptiyle birlikte Türkiye ve İstanbul’daki kahve kültürü gelişmeye başladı. Şimdi bambaşka konseptlerde, kaliteli, lokal kahvecilerimiz de Starbucks’lar gibi köşeleri işgal etmeye başladı. Bundan ben büyük bir keyif duyuyorum.

starbucks

Starbucks yeni mağaza konseptini Seattle’da açmış. Reserve® Roastery and Tasting Room mağazası, yalnız büyüklüğüyle değil konseptiyle de çok farklı. Yaklaşık 1.500 metrekare büyüklükte olan yeni mağazanın en önemli farkı, gelen misafirlerin kahvenin kavrulmasından kendilerine servis edilmesine kadar geçtiği tüm süreci izleyebilmesi…

Bu mağazaya gelenler kahvenin çekirdek halinden Starbucks bardaklarıyla kendilerine ikram edilinceye kadar geçtiği tüm süreci izleyebiliyor.

starbucks

Bu arada mağaza, 1920’lerden günümüze miras kalan ve orijinal haline uygun olarak restore edilen tarihi bir binada hizmet veriyor.

360 derece görüş alanına sahip tadım odasıyla değişik bir deneyim yaşatan mağazada, tüm dünyadaki mağazalardan seçilen 40 barista, Clover®, Pour‐Over, Coffee Press, Chemex®, Siphon, Espresso ve Cold Brew olmak üzere 7 farklı yöntemle hazırladıkları içecekleri sunuyor.

starbucks

Ayrıca, yiyecek menüsü, sunulan farklı kahvelerin tadını tamamlayacak ve birlikte lezzet uyumunu yakalayacak şekilde özel olarak hazırlanmış.

Starbucks Reserve Roastery and Tasting Room mağazasının tanıtım filmini izlemek isteyenlere:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.