Zorlu Center PSM’de yeni sezonda hangi sürprizler var?

operadaki hayalet
Zorlu Center PSM ilk sezonunda West End ve Broadway’in ünlü müzikalleri ile dünyaca ünlü pek çok performans sanatçısını sahnesinde ağırlamıştı. Geçtiğimiz yıl müzikal sezonunu Jersey Boys ile açan, CATS’i İstanbul’da izleyiciyle buluşturan ve sezonu hafızalardan silinmeyecek Notre Dame de Paris ile kapatan Zorlu Center PSM bu güne kadar yaklaşık 100 bine yakın izleyiciye müzikal izleme deneyimi yaşattı. Şimdi de yeni sezonunda buna devam etmeye hazırlanıyor.

Zorlu Center PSM 2014–15 Sezonu’nda Türk izleyicisini yine ilklerle buluşturuyor. 4 Eylül’de ‘Silk Road Ensemble with YoYo-Ma’ ile açılan PSM sahnesi dünyaca ünlü çellist YoYo-Ma ve 20’den fazla ülkenin seçkin sanatçı ve bestecilerini bir araya getiren Silk Road topluluğunu ağırlayacak.

9 – 19 Ekim tarihlerinde sezonun ilk baş yapıtına sahne olan PSM, müzikal sezonunu Disney’den “Beauty and the Beast” ile açıyor. 8 – 26 Nisan tarihleri arasında ise bir efsane geliyor… Cats ve Miss Saigon gibi ünlü müzikallerin bestecisi Sir Andrew Lloyd Weber’in ölümsüz eseri “The Phantom of the Opera”, izleyicileri ile PSM’de buluşacak.

Yeni sezon programı, yeni çağdaş tiyatro kategorisi ile 29 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında enerji dolu bir slap-stick (hareketlerle yapılan komedi türü) komedyası olan “BLAM!”i izleyicilere sunacak. 26 – 30 Ocak tarihlerinde ise, jonglörlüğü büyüleyici bir performansa dönüştüren “Smashed” izleyicisini şaşırtmaya geliyor.

la boheme

Zorlu Center PSM yeni sezonda ayrıca, 18–24 Ocak’ta dünyanın en sevilen operalarından Puccini’nin ‘La Bohème’i sahne sanatlarının en saygın kuruluşlarından Royal Opera’nın global prodüksiyonu ile ağırlıyor.

12 – 14 Mart tarihlerinde ise nadir olarak turneye çıkan dünyanın en önemli dans topluluklarından biri olarak adlandırılan “New York City Ballet”, aynı gecede üç farklı koreograf ve dünyaca ünlü dört bestecinin eserlerinden oluşan, dört farklı program ile PSM’ye konuk olacak.

Tüm bu gösterilerin yanı sıra ilk sezonundaki gibi, Fazıl Say ve Sezen Aksu gibi önemli sanatçıları da hayranlarıyla buluşturacak. Türkiye’nin genç müzik yeteneklerinden oluşan, Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orksestrası da, 23 Eylül’de özel bir konserle PSM’de sahne alacak.

 

Zorlu Center PSM’de yeni sezonda hangi sürprizler var?” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.