İş Sanat’ta Mayıs’ta kimler var?

Pink Martini_China Forbes (1)İş Sanat’ta mayıs programı Parlayan Yıldızlar serisinin son konuğu genç kemancı İlayda Zeynep Köksal’ın Milli Reasürans’taki konseri ile başlıyor.

Piyanist Valentina Lisitsa’nın Stefan Vladar yönetimindeki Viyana Oda Orkestrası eşliğinde vereceği konserle klasik müzik kuşağını noktalayan İş Sanat, hemen ardından caz tutkunlarının hayranı olduğu Ravi Coltrane’i sahnesinde ağırlıyor.

Klasik müzik kuşağının son konserini kaçırmak istemeyenler, Valentina Lisitsa’nın konseri için 13 Mayıs Salı gününü ajandalarına not edebilirler.

İlk albümü Moving Pictures’ı 1997’de yayınlayan Ravi Coltrane, 2005 yılında Grammy’e aday gösterilen albümü In Flux’tan sonra büyük ilgi gören Blending Times albümüyle günümüzün yeniliğe en açık caz müzisyenlerinden biri olarak yerini sağlamlaştırdı. Deneyimli saksofoncu müzikal yolların ayrıldığı ve kesiştiği doğaçlama bir kuartet düzenlemesi yarattığı son albümü Spirit Fiction ile 16 Mayıs Cuma akşamı İş Sanat’ta.

Ayo Türkiye’deki ilk konserinde İş Sanat’a konuk oluyor. Güzel sanatçı müziğinde Amerikan Soul, Reggae ve Afrobeat gibi türlerden esinleniyor. Son albümü Ticket To The World ile içtenlik ve zarafet dolu 16 yeni parçaya hayat veren Ayo bu sezon dünya müziği kuşağının son konserinde 20 Mayıs Salı akşamı İstanbullular ile birlikte olacak.

İş Sanat’ın sezon finalinde Pink Martini hayranları China Forbes’un sıcak vokali ile tekrar buluşuyor.  China Forbes’in kulakların pasını silen sıcak vokali ve yepyeni şarkılarıyla Pink Martini 23 Mayıs Cuma akşamı unutulmayacak bir konsere imza atacak.

MAYIS 2014 PROGRAMI

8 Mayıs 2014 Perşembe İlayda Zeynep Köksal

Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar, 20.00

13 Mayıs 2014 Salı Viyana Oda Orkestrası

Stefan Vladar şef ve Valentina Lisitsa piyano 20.00

16 Mayıs 2014 Cuma Ravi Coltrane Quartet

Ravi Coltrane saksofon, David Virelles piyano, Jonathan Blake davul, Dezron Douglas kontrbas, 20.00

20 Mayıs 2014 Salı Ayo, 20.00

23 Mayıs 2014 Cuma Pink Martini, 20.00

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.