İş Sanat’ta Nisan Ayı

Patricia Kopatchinskaja Photo: Marco Borggreve
İş Sanat’ta Nisan programı Macaristan Ulusal Filarmoni Orkestrası’nın keman sanatçısı Baiba Skride ile vereceği iki özel konserle başlıyor. Hemen ardından caz tutkunlarının merakla beklediği The Spring Quartet projesi kapsamında Jack DeJohnette, Joe Lovano, Esperanza Spalding ve Leo Genovese İş Sanat sahnesine konuk oluyor.

Müziğe edebiyat ile keyifli bir ara veren İş Sanat, Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar başlıklı hikâye dinletisiyle Sait Faik’i anıyor. İş Sanat’ın klasik müzik konserleri kapsamında sahne alacak bir diğer isim ise Patricia Kopatchinskaja. İş Sanat seyircisinin çok sevdiği-sanatçıya bu kez Bavyera Radyo Oda Orkestrası, Flamenko’nun genç yıldızı Fuensanta “La Moneta”ve perküsyon sanatçısı Augustin Diaserra eşlik ediyor.

İş Sanat Dünya müziği serisinin Nisan ayındaki konuğu ise İspanyol müziğinin çınarlarından Paloma San Basilio oluyor. İş Sanat Nisan ayında da minik izleyicilerini unutmuyor ve onları Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler müzikali ile Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti’ye bekliyor.

The Spring Quartet

NİSAN 2014 PROGRAMI şöyle:

1 Nisan 2014 Salı Macaristan Ulusal Filarmoni Orkestrası,
Zoltan Kocsisi şef ve Baiba Skride keman

2 Nisan 2014 Çarşamba Macaristan Ulusal Filarmoni Orkestrası, Zoltan
Kocsis şef/piyano

9 Nisan 2014 Çarşamba Jack DeJohnette, Joe Lovano, Esperanza Spalding,
Leo Genovese
The Spring Quartet

13 Nisan 2014 Pazar Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

14 Nisan 2014 Pazartesi Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar
Sait Faik’ten Hikâyeler

17 Nisan 2014 Perşembe Bavyera Radyo Oda Orkestrası, Patricia Kopatchinskaja keman ve Fuensanta La Moneta flamenko, Augustin Diassera perküsyon

25 Nisan 2014 Cuma Paloma San Basilio
Hasta Siempre/Sonsuza Kadar

27 Nisan 2014 Pazar Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.