Nisan’da Salon’da kimler var?

oyun salonu sekersiz

Nisan ayında Salon’un Oyun Salonu, tiyatroseverleri bu ay Şekersiz oyunu için ağırlarken; müzikseverlere İstanbul’dan rock, Kanada’dan soul-caz, İskoçya’dan elektronik-caz ve Belçika’dan indie-rock gibi birbirinden farklı sesleri dinleme fırsatı veriyor.

ABD’den Ambient-Folk: Nepenthe albümüyle Pitchfork’tan 10 üzerinden 8,5 puan alan ve tarzı Steve Reich, Brian Eno gibi müzisyenlerle karşılaştırılan Amerikalı müzisyen ve besteci Julianna Barwick, 3 Nisan Perşembe akşamı 21.30’da Salon’a konuk oluyor.

Korhan Futacı & Kara Orkestra: 4 Nisan Cuma akşamı 22.30’da gerçekleşecek konserleri kapsamında Salon takipçileriyle buluşuyor.

Birsen Tezer: 5 Nisan Cumartesi akşamı 22.30’da, Salon’a hayranlarıyla buluşmaya geliyor.

Oyun Salonu:  Şekersiz oyunu, 7, 14 ve 21 Nisan Pazartesi akşamları 20.30’da Salon sahnesinde olacak. Tiyatro YanEtki tarafından sahnelenen tek perdelik oyun, hayal kırıklıklarını ve iletişimsizliği komedi-drama ekseninde sorguluyor.

İskoçya’dan Elektronik-Caz: Hidden Orchestra, 8 Nisan Salı akşamı 21.30’da Salon sahnesinde olacak.

Kanada’dan Soul-Caz: The Souljazz Orchestra, 9 Nisan Çarşamba akşamı 21.30’da Salon’da hayranlarıyla buluşuyor.

Nekropsi: Nekropsi, progresif-rock şarkılarıyla 11 Nisan Cuma akşamı 22.30’da Salon’da takipçileriyle olacak.

Belçika’dan Indie-Pop: The Go Find, 80’li yılların müziğine eğlenceli yorumlar kattıkları yeni şarkılarını, 12 Nisan Cumartesi akşamı 22.30’da Salon sahnesinde paylaşacak.

ABD’den Indie-Rock: Kurt Vile, solo performansı ve lo-fi gitar melodileriyle, 16 Nisan Çarşamba akşamı 21.30’da Salon’da olacak.

Belçika’dan Indie-Rock: Stijn De Gezelle ve Pieterjan Vervondel’den oluşan Madensuyu, alternatif, indie ve noise-rock gibi müzik türlerinin arasında gezinen gürültülü melodileriyle, 17 Nisan Perşembe akşamı 21.30’da Salon sahnesinde olacak.

Caz Ağacı 2014, Chet Baker: Garanti Caz Yeşili sponsorluğunda gerçekleştirilen Caz Ağacı konser serisi, dördüncü yılında “trompet dahileri vokaller ile renkleniyor” temasıyla devam ediyor. Salon ve NU-DC iş birliğiyle hayata geçirilen serinin Nisan ayağında, efsanevi caz müzisyeni Chet Baker’ın sevilen parçaları, yerli caz ustalarının ellerinde yeniden şekillenecek. Vedat Özdemiroğlu ile Vildan Atasever’in sunuculuğunu üstleneceği konser, 30 Nisan Çarşamba günü 21.30’da Salon’da gerçekleşecek.

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.