İş Sanat’ta İlkbahar

Hilary Hahn
İş Sanat’ın bahar programı belli oldu. İş Sanat, Mart ayında ilkbahara renkli bir başlangıç yapıyor.

İş Sanat’ta bahar programı Limon Dance Company’nin iki özel gösterisiyle başlıyor. Limón Dance Company, klasik yapıtları çağdaş koreografilerle dengelediği özel bir repertuvarla sahne alacak. Chopin’in bestelerinden, Shakespeare’in Othello’sundan, Küba’da demokrasi mücadelesi veren Beyaz Giyen Kadınlar’dan (Las Damas de Blanco) esinlenerek hazırladıkları Mazurkas, The Moor’s Pavane ve müziklerini Paquito de Riviera’nın bestelediği Come With Me gibi piyeslerle izleyici karşısına çıkacak topluluk; 7 ve 8 Mart’ta İş Sanat sahnesinde olacak.

Hemen ardından Turgut Uyar’ın şiirleri, İş Sanat’ın ilgiyle takip edilen şiir dinletileri kapsamında sahneye taşınacak. Acım Sessiz Bir Güneş Batmasıdır isimli dinletide, Uyar’ın 1970 yılında yayınladığı ve çok tartışılan kitabı Divan’daki şiirleri Atilla Birkiye tarafından derlendi. Mehmet Birkiye rejisörlüğünde bir ev atmosferinin yansıtıldığı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Yaylı Çalgılar Dörtlüsü eşliğinde seslendirecek. Ücretsiz olarak izlenebilecek dinleti 10 Mart Pazartesi akşamı İş Sanat’ta.

Baharın ilk dünya müziği konseri Teresa Salgueiro başlıyor. Klasik müzik konserlerine, Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası ve solist Hilary Hahn ile devam ediyor.

Milli Reasürans’ta gerçekleşen Parlayan Yıldızlar konserlerinin Mart ayındaki konuğu genç kemancı Deniz Şensoy. İş Sanat’ın minik izleyicilerine sunduğu Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler müzikali de bir kere daha sahnelenecek.

Teresa Salgueiro  7 Mart 2014 Cuma Limón Dance Company, 20.00

8 Mart 2014 Cumartesi Limón Dance Company, 20.00
10 Mart 2014 Pazartesi Acım Sessiz Bir Güneş Batmasıdır / Turgut Uyar Şiir Dinletisi, 20.00
12 Mart 2014 Çarşamba Funda Arar Türk Sanat Müziği Konseri, 20.00
13 Mart 2014 Perşembe Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar: Deniz Şensoy keman, 20.00
20 Mart 2014 Perşembe Teresa Salgueiro, 20.00
23 Mart 2014 Pazar Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, 15.00
26 Mart 2014 Çarşamba Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası- Paavo Järvi şef, Hilary Hahn keman, 20.00

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.