Baharda Salon’da kimler var?

iksv salon
Salon’da Mart ve Nisan aylarının programı açıklandı ve gördüğüme göre önümüzdeki iki ay yine dopdolu geçecek.

Salon’da Mart ayı Louis Armstrong için “rasyonel ruh çağırma seansı “Garanti Caz Yeşili: CAZ AĞACI 2014, LOUIS ARMSTRONG konseriyle 1 Mart’ta başlayacak.

9 yeni grubun arka arkaya sahne alacağı BETHEBANDS albüm tanıtım konserleri 7-8 Mart’ta, “Oyun Salonu” kapsamında sanat topluluğu “biriken” tarafından sahnelenecek BERABERCE ÖLMEK 17, 24 ve 31 Mart’ta Salon’da takipçileriyle buluşacak.

Grubun tanımıyla bir “İstanbul müziği topluluğu” İNCESAZ 20-21 Mart’ta, sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası’nın yeni etkinliği FİL’M HAFIZASI: BU DA MI GOL DEĞİL! ise 28 Mart’ta Salon’un konuğu olacak.

Nisan ayının ilk konseri 3 Nisan’da ABD’li ambient müzisyeni, besteci JULIANNA BARWICK ile gerçekleşecek. Söz yazarı, besteci, saksofonist KORHAN FUTACI ile grubu KARA ORKESTRA 4 Nisan’da, Türkiye’nin en değerli caz vokalistlerinden BİRSEN TEZER 5 Nisan’da Salon sahnesinde.

“Oyun Salonu” kapsamında Tiyatro YanEtki tarafından sahnelenecek ŞEKERSİZ 7, 14 ve 21 Nisan’da, İskoçyalı elektronik-caz kolektifi HIDDEN ORCHESTRA da 8 Nisan’da izleyicilerle bir araya gelecek. Kanadalı caz, funk, soul, afrobeat kolektifi THE SOULJAZZ ORCHESTRA 9 Nisan’da, NEKROPSİ 11 Nisan’da, Belçika’dan Dieter Sermeus’un indie-pop projesi THE GO FIND da 12 Nisan’da iyi müziği Salon’a getiriyor.

Salon, bu konserlerin ardından ABD’li indie-rock müzisyeni, şarkı yazarı KURT VILE‘ı 16 Nisan’da, Belçikalı post-rock ikilisi MADENSUYU‘nu ise 17 Nisan’da ağırlıyor.

Benim favorilerime gelince: Louis Armstrong için Caz Yeşili etkinliği, Birsen Tezer ve Hidden Orchestra.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.