Dünyaca ünlü CATS müzikali İstanbul’a geliyor

Munkustrap

Zorlu Center PSM’yi henüz ziyaret edememiş olsam da, büyük bir mutlulukla faaliyetlerini izliyorum. Türkiye’deki büyük bir boşluğu doldurduğuna inanıyorum. Müzikaller ve dünyaca ünlü grupların gösterilerine hızla başlamış olması ve buna hız kesmeden devam etmesi süper!

Şimdi de Zorlu Center PSM, 21 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında T.S. Eliot’ın “Yetenekli Kediler” adlı şiirinden esinlenerek yazılan, ilk kez 1981’de West End’de ardından 1982’de Broadway’de gösterime giren dünyaca ünlü CATS müzikalini Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşturacak.

CATS

CATS Hakkında: ‘Müzikal, yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen bir hikaye ile anlatıyor. Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran uyarlamasına dayanan CATS, Broadway’de 7 kez ‘Tony Ödülü’, ‘Laurance Olivier’de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde ‘Grammy Ödülü’, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip. 

Broadway’in en uzun soluklu müzikali unvanıyla birçok kez dünya turnesine çıkan müzikal, yirmiden fazla dile çevrildi. 1998’de televizyona da uyarlanan müzikal, 300’den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.

Memory şarkısını dünyaya tanıtan oyuncuları Elaine Paige ve Bettly Buckley’yi dünyaya tanıştırarak kendi fenomenlerini yaratan CATS’in Londra’daki yapımı 20 yıl, Broadway’deki yapımı ise 18 yıl boyunca devam etti.’
21 Ocak – 2 Şubat 2013 tarihleri arasında, sadece iki hafta oynayacak efsane müzikalin bilet fiyatları 59TL ile 252TL arasında değişiyor. Programın detaylarına www.zorlucenterpsm.com adresinden ulaşılabiliyor ve bilet satın alınabiliyor.
Melissa James as Bombalurina and Lily Frazer as Demeter_Photo Alessandro Pinna

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.