İş Sanat sahnesinde Ocak ayında kimler var?

Academy of St Martin in The Fields, Joshua Bell, Shlomo Mintz, Sol Gabetta, Luisa Sobral, Basel Oda Orkestrası ve daha fazlası Ocak ayında İş Sanat sahnesinde olacak.

joshua bell

İş Sanat, Ocak ayı etkinlikleriyle yeni yıla dolu bir başlangıç yapıyor. Kemanın iki dev ismi Joshua Bell ve Shlomo Mintz, klasik müziğin önde gelen topluluklarından Academy of St Martin in The Fields ve Kammerorchester Basel ile dünya sahnelerinin en çok aranan genç solitlerinden Sol Gabetta ve Portekizli caz yıldızı Luisa Sobral İstanbullu müzikseverler için sahne alıyor.

Türk Halk Müziğinin büyük ustası Neşet Ertaş’ın özel bir etkinlikle anılacağı Ocak etkinliklerinde modern Türk hikayeciliğin kurucularından Sabahattin Ali’nin hikâyeleri de yer alacak.

Luisa Sobral 2

İş Sanat, türkünün ve bağlamanın sembolü, saz, söz ve ses ustası, Neşet Ertaş’ı çok özel bir konserle anacak. Olgun Şimşek, Can Dündar, İsmail Altunsaray, Cengiz Özkan, Feryal Öney’in sahne alacağı 10 Ocak Cuma gecesi gerçekleşecek konser büyük usta Neşet Ertaş’a bir saygı duruşu niteliğinde olacak.

Modern Türk hikâyeciliğinin kurucularından ve toplumcu gerçekçi edebiyatın ilk temsilcilerinden Sabahattin Ali’nin hikâyeleri “Gece Kapladı Her Yeri” isimli dinletide canlanacak. Atilla ve Mehmet Birkiye’nin düzenlemesiyle sahnelenen dinletide, Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, usta yazarın “Hanende Melek”, “Gramofon Avrat” ve “Hasan Boğuldu” adlı hikâyelerini seslendirecek. Serdar Yalçın’ın besteleri eşliğinde ve eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde gerçekleşecek dinleti, 13 Ocak Pazartesi akşamı İş Sanat sahnesinde.

Benim en merak ettiğim konser ise, The Cherry on My Cake adlı ilk albümü ile son yıllarda caz ve dünya müziği sahnelerinde adından sıkça bahsettirmeye başlayan Luisa Sobral. Luisa Sobral, 24 Ocak Cuma günü sahnede olacak.

Ocak 2014 programı şöyle:

8 Ocak 2014 Çarşamba Academy of St Martin in the Fields

10 Ocak 2014 Cuma Dostlar Neşet Ertaş Söylüyor

13 Ocak 2014 Pazartesi Sabahattin Ali’den Hikâyeler

22 Ocak 2014 Çarşamba Virtuoso, Shlomo Mintz, Itamar Golan, Dmtry Yablonsky

24 Ocak 2014 Cuma Luisa Sobral

29 Ocak 2014 Çarşamba Basel Oda Orkestrası

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.