Selfestate’de anneanne sergisi var

Bu seferki sergi haberim ilginç bir sergiden… Selfestate’te 83 yaşındaki Muazzez Türker’in resim sergisi 16 Kasım Cumartesi günü açılıyor ve 30 Kasım’a kadar gezilebiliyor.

maca mi hazirlaniyorsun

 

(Maça mı hazırlanıyorsun?)

Ressam kızı Sevinç Demirelli’nin ısrarlarıyla 80 yaşında resim yapmaya başlayan anneanne hayatta karşılaştığı, belleğinde yıllar boyu iz bırakan karakterleri resmediyor.

Birkaç ayda 200’den fazla eseri kapsayan bir portfolyo yaratan Türker, çizmeye ve boyamaya her gün devam ediyor. Bir büyükanne, bir anne, bir teyze, bir abla, bir yoldaş ve bir arkadaş olan Türker, resimlerinde hayat dolu karakterlere ve yaşamı kutlayan neşe dolu ruhlara göndermeler yapıyor. Anneanne Muazzez Hanım, bu hayatta ihtiyacı olan tüm yeteneklere sahip olduğunu ve sadece aptallara tahammülü olmadığını söylüyor.

Anneannenin eserlerinden tasarlanmış kapsül grandmaxselfestate koleksiyonu sınırlı sayıda üretilmiş. Sergideki enteresan karakter ve renkleri taşıyan fularlar, anneanne stili ve sadece bu sergiye özel olarak Selfestate’de satışa sunuluyor.

GrandmaXselfestate
16-30 Kasım tarihleri arasında
Selfestate mağazasında
Selfestate: Küçük Hendek Cad. No.7 Galata’da
www.selfestate.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.