5 – 6 Ekim: Hafta sonu önerilerim

Sonbaharın gelmesiyle İstanbul’da etkinlikler artmaya başladı. Ve seçim yapmak zorlaştı. Ben de bundan sonra fırsat buldukça hafta sonları ve hafta içi için etkinlik önerilerinde bulunmaya çalışacağım.

Haydi bu hafta sonuyla başlayalım. 🙂

moddi

Salon, bu hafta sonu kapılarını açıyor. Sezonun ilk konserlerinde Norveçli folk-pop müzisyeni Moddi ile Beyrutlu trip-hop vokalisti Yasmine Hamdan olacak.

Kuzey müziğini çok seven bir insan olarak favorim Moddi. Cuma ve Cumartesi gecesi İKSV Salon’da Moddi’yi izleyebilirsiniz. Yasmine Hamdan ise Pazar akşamı sahnede olacak.

gökhan-tepe

Müzik zevkim konusunda şüpheye düşebilirsiniz ama ben Gökhan Tepe’yi de çok severim. 5 Ekim Cumartesi akşamı Jolly Joker’de olacak Gökhan Tepe konserini de o yüzden önerilerim arasına ekliyorum 🙂

mulatu astatkeGelelim en gitmek istediğim konsere Mulatu Astatke with guests: Mısırlı Ahmet – Hüsnü Şenlendirici. 3 muhteşem müzisyenle bir müzik şöleni olmaz da ne olur? Konser Akbank Caz Festivali’nin en güzel konserlerinden.Benim Cumartesi günü tercihim bu olacak 🙂 Konserin başlangıç saati de ilginç 18.

sen aydınlatırsın

Daha önce şu yazımda yazdığım gibi İstanbul Modern Sinema’daki Biz de Varız gösterimleri de bu hafta sonu için tercihiniz olabilir. Ben Cumartesi günü Sen Aydınlatırsın Geceyi adlı filmi izleyeceğim. Sinemaya gidecek olsaydım da film tercihim Mavi Yasemin olurdu. Sinemaya gitmek istiyorsanız ve Woody Allen filmlerini de seviyorsanız kaçırmamak lazım. (Ben de mutlaka izleyeceğim.)

dolap

Ve bence bu hafta sonu yapılması gereken bir etkinlik daha!

Yazlıkları kaldırıp, kışlıkları çıkarmak 🙂

Benim yapacaklarım böyle. Siz de önerilerinizi paylaşabilirsiniz!

5 – 6 Ekim: Hafta sonu önerilerim” için 2 yorum

  1. Mavi Yasemin çok iyi! Ben de kesinlikle öneriyorum. Her Woody Allen filmine bir önceki kadar iyi olmayacağı hissi ile gidip yine aynı memnuniyetle ayrılanlardansanız özellikle 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.