Salt’ta Uzun Perşembe 26 Eylül’de

Bir Yudum SevgiSALT Beyoğlu, SALT Galata ve SALT Ulus, her ayın son Perşembe’si saat 22.00’ye kadar açık. Ayrıca uzun Perşembe’lerde ücretsiz sergi ve bina turları düzenleniyor.

Bu ayın Uzun Perşembe’sinde, sanatçı Gülsün Karamustafa’nın SALT Beyoğlu’ndaki sergisi Vadedilmiş Bir Sergi kapsamında saat 19.00’da (Türkçe ve İngilizce) sergi turu düzenlenecek. Saat 20.00’de Açık Sinema’da, yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın, sanat yönetmenliğini ise Karamustafa’nın yaptığı Bir Yudum Sevgi filmi gösterilecek. 1984 yapımı film, evlilik hayatında mutsuz olan olan dört çocuklu bir kadın ile ona fabrikada iş ayarlayan adam arasındaki aşk ilişkisini konu alıyor.

SALT Galata’da yer alan Biri, Hiçbiri, Binlercesi sergisinin rehberli turları saat 19.00’da (Türkçe ve İngilizce) başlayacak. Elio Montanari’nin sergisi, sanatçıların üretim süreçlerindeki konsantrasyon ve tutkuya ışık tutan, tarihsel öneme sahip sergilerin kurulumlarını belgeleyen fotoğraf dizilerini bir araya getiriyor.

Uzun Perşembe’lerde ayrıca, SALT Galata’daki kafe ile hem SALT Beyoğlu hem SALT Galata’daki kitapçıda özel indirimler sunuluyor. Yine SALT Galata’da yer alan ve geniş kapsamlı bir kütüphane ile arşivi içeren SALT Araştırma’nın yanı sıra, geç Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemlerinin az bilinen dünyasını yansıtan Osmanlı Bankası Müzesi de saat 22.00’ye kadar açık.

PS: Basın bülteninden.

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.