Salt Beyoğlu ve Salt Galata’da bu hafta / 14-19 Eylül

VOTIImage

SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da 14-19 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikleri merak ediyorsanız, sizi şöyle alalım.

Yuvarlak Masa Toplantısı: Union of the Imaginary (VOTI)
14 Eylül, 15.00-17.00 SALT Galata, Atölye SALT

1998-2000 yıllarında küratöryel pratiklerin tartışıldığı Union of the Imaginary (VOTI) dijital forumundaki yazışmaları e-yayın olarak kitaplaştırıyor. VOTI’ye katkıda bulunmuş sanat profesyonellerinin katılımıyla SALT Galata’da, kitabın içeriği üzerine bir yuvarlak masa toplantısı düzenlenecek.

Ibraaz Konuşmaları:
14 Eylül, 14.00-17.0015 Eylül, 14.00-15.00 SALT Beyoğlu, Kafe

İlki geçen Mart ayında Art Dubai’de düzenlenen Ibraaz Konuşmaları’nın ikincisi, SALT Beyoğlu’ndaki Kafe’de gerçekleştirilecek. Katılımcılar, Karen Mirza ve Brad Butler ile Basim Magdy, Trevor Paglen, Köken Ergun, Başak Şenova, Burak Arıkan ve Ibraaz’ın editöryel ekip üyelerinden oluşuyor.

ibraaz

Bak kim var?
Branko Franceschi ve Başak Şenova
18 Eylül, 19.00
SALT Beyoğlu, Açık Sinema
Bosna-Hersek’teki eski bir nükleer sığınakta bu yıl ikincisi düzenlenen güncel sanat bienali Project Biennial D-0 Ark Underground’un küratörleri Branko Franceschi ve Başak Şenova bienalin yapısı ve hedefini anlatacak.
Konuşma: Debra Hess Norris, Nora Kennedy ve Tayfun Serttaş
“Tüm Formlarıyla Fotoğraf”
19 Eylül, 19.00
SALT Galata, Oditoryum
MEPPI tarafından düzenlenen etkinlikte, University of Delaware’den Debra Hess Norris ve Metropolitan Museum of Art’tan Nora Kennedy ile sanatçı/araştırmacı Tayfun Serttaş fotoğrafta koruma ve sergilemeye ilişkin güncel sorun ve tartışmaları irdeleyecekler.
Konuşmaların ikisinde sevgili master hocam Başak Şenova var. Vakit bulursam dinlemeye gideceğim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.