Sakıp Sabancı Müzesi’nde Anish Kapoor Sergisi

13. İstanbul Bienali’ne rakip geldi; Anish Kapoor Emirgan’da atlı köşke kuruluyor. ‘’Bu sergi kaçmaz!’’ demeye gerek var mı?

Güncel sanatın en önemli figürlerinden Anish Kapoor en son Londra’da yapılan Olimpiyatlar’da, olimpiyat stadının yanına kondurduğu devasa heykeliyle gündeme gelmişti. Teknik açıdan ve maliyet bakımından düşünüldüğünde baya yüklü bir prodüksyondu, Kapoor için ise olağan.

Sir Norman Rosenthal’in küratörlüğünü yaptığı sergi, sanatçının mermer, kaymaktaşı gibi malzemelerle yapılan, çoğu daha önce sergilenmemiş taş eserlerine odaklanan ilk sergi olma özelliğini taşıyor. Gök Ayna ve Sarı gibi heykel, mimari, mühendislik ve teknolojiyi bir araya getiren ikonik eserleri içeren sergi, Sakıp Sabancı Müzesi’nin galerileri ve bahçesinde görülebilecek.

anish

Çarşamba hariç her gün 10.00-18.00, çarşamba 10.00-20.00 arasında açık. Tam 12 TL, indirimli (öğrenci ve öğretmenlere) 4 TL. Çarşamba günü ücretsiz.

NOT: Sergi 2 Şubat 2014’e kadar uzatıldı. 

Editörün notu: Sergiyi ben de gittim, gezdim. Gönül rahatlığıyla gidip görün diyorum. Derinliğin içinde kaybolabilirsiniz, ben bazı eserlerde gerçeğin ne olduğunu anlayamadım gerçekten.

IMG_1607

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.