Placebo 16 Ağustos’ta Parkorman’da

Doğum günüm 15 Ağustos’ta olduğu için bu sene kendime doğum günü hediyesi olarak Placebo konserini vermeye karar verdim 🙂

16 Ağustos’ta önce The Veils ardından da Placebo var, bundan güzel hediye mi olur?

PLACEBO_POSTER

İngilizlerin müziğini oldum olası sevmişimdir. Placebo da onlardan biri. Biraz kuruluşundan bahsedelim: ‘Londra çıkışlı bir İngiliz alternatif rock grubu Placebo, 1994 yılında şarkıcı-gitarist Brian Molko ve gitarist / basçı Stefan Olsdal tarafından kuruldu. Gruba sonradan dahil olan Steve Hewitt’in eklenmesi ile grup başarısını bir üst noktaya taşıdı.  Placebo kurulduğu yıllarda, sürekliği hayranlığını dile getirdiği David Bowie ile 1996 yılında bir turneye çıktı. Hatta Placebo ve Bowie’nin, grubun “Without You I’m Nothing” için beraber yaptıkları düet, grubun en çok bilinen kayıtları arasında yer alıyor.

1998 yılında, Placebo Virgin Records’a geçti, ve Kasım’da “Without You I’m Nothing”i yayımladı. Albüm İngiltere’de platinum alarak büyük bir hit olmayı başardı ve  Amerika’da grubun daha fazla tanınmasına yol açtı.

Grup, 2003 baharında yayınladıkları 4. albümleri “Sleeping with Ghosts” ile daha sert ve asi yanlarını sergiledi. Albüm İngiltere’de ilk 10’larda olmakla beraber dünya çapında 1.4 milyon kopya sattı.

Bugüne kadar 6 stüdyo albümü yayınlanan grubun diskografisindeki çıkış parçaları İngiltere’de top 20’ye ulaşmış ve dünya çapında 12 milyondan fazla satıldı.’

Placebo öncesi ise, Yeni Zelandalı The Veils sahnede olacak. 4. albümleri Nisan 2013’te çıkan Time Stays, We go albümü grubun bugüne kadar en yaratıcı ve ilham verici çalışmalarını içeriyor.

 

Konserin bilet fiyatlarına gelince:

Sahne Önü Ayakta – 230.00 TL

Vodafone Saha İçi Ayakta – 100.00 TL

Biletler için www.biletix.com ‘a.

 

16 Ağustos’ta Parkorman’da görüşürüz 🙂

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.