Adalar Müzesi’nde ‘Hala Hatırlıyorum’ Sergisi

hala_hatirliyorum_sergi_gorselleri_2-1

 Adalar Müzesi 2013 yılında birbirinden zengin içeriklere sahip sergilerle Adalar yaşamını canlandırmayı sürdürüyor. Sergilerin ikincisi Büyükadalı yazar Akillas Millas’ın kadim ada yaşamını belgeleyen kartpostallar, fotoğraflar, resimler ve yazılarından oluşan “Hala Hatırlıyorum” (I Still Remember) olarak belirlendi. 29 Haziran Cumartesi saat 15:00’da açılışı yapılacak olan sergi Büyükada Çınar Müze Alanı’nda ziyaretçileriyle buluşacak. Sergide ayrıca yapımını Adalar Müzesi’nin üstlendiği “Hala Hatırlıyorum” belgeselinin gösterimi yapılacak.

 tumblr_mcrcg0WbJr1rbqqfoo1_500 hala_hatirliyorum_sergi_gorselleri_1

Küratörlüğünü Akillas Millas ve Müze küratörü Deniz Koç’un, sergi tasarımını ise Sera Dink’in üstlendiği “Hala Hatırlıyorum” sergisi, 1934 yılında İstanbul’da doğan ve 27 yaz mevsiminin yanı sıra çocukluk ve gençlik yıllarının tamamını Büyükada’da geçiren asıl mesleği doktorluk olan araştırmacı yazar Akillas Millas Türkiye’de özellikle futbolculara ilk menisküs ameliyatlarını yapan cerrah olarak da tanınır.

Ücretsiz ziyaret edilebilecek sergi 29 Haziran’dan itibaren Adalar Müzesi Büyükada Çınar Müze Alanı’nda tam 1 yıl açık olacak.

hala_hatirliyorum_sergi_gorselleri_3

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.