Hell Yeah! Iron Maiden

iron maiden afiş poster

Vodafone İstanbul Calling kapsamında, Pozitif Live tarafından düzenlenecek olan Iron Maiden konseri 26 Temmuz Cuma akşamı Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda gerçekleşecek.

Gecenin bir diğer önemli ismiyse Thrash metal tarihinin en önemli dört grubundan birisi olan Anthrax. Beşiktaş İnönü Stadyumu’ndaki son konser gününün açılışınıysa Voodoo Six yapacak. 

Grubun kariyerindeki 3. Dönüm noktası olarak adlandırılan MAIDEN ENGLAND turnesi, 2004’te yayınlanan The Early Days DVD’si ve ardından 2005’te çıktıkları Early Days turnesinden izler barındırıyor. Bununla beraber 2008 yılında yayınladıkları Live After Death DVDsi ve 2008 yılında çıktıkları Somewhere Back In Time turnesi ile kendi BOEING 757 uçaklarında Bruce Dickinson kaptanlığında 45 günde 81.000 km yol yaparak 40 farklı ülkede toplamda iki milyondan fazla seyirciye ulaştı ve bu turne sonrasında satış rekorları kıracak “Flight 666” DVD’sine dönüştü.

Son olarak 2011 yılında çıktıkları Final Frontier Dünya turnesi ile Avrupa’da stadyumları dolduran grup, bu sene de MAIDEN ENGLAND ile 1988’de gerçekleşen Seventh Son of A Seventh Son turnesinden esinlenerek yaratılmış sahne tasarımı ve set-list ile rockseverlerin karşısında olacak.

Tüm dünya tarafından en önemli rock grubu olarak nitelendirilen IRON MAIDEN, bugüne kadar toplamda 90 milyon albüm satışına imza attı. 58 ülkede toplamda 2000 performans sergileyen grup, son olarak yayınladıkları 15. albümleri The Final Frontier ile 28 farklı ülkede müzik listelerinde 1. sıraya çıkmayı başardı.

 

*Basın bülteninden.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.