20. İstanbul Caz Festivali 2-18 Temmuz 2013

20. istanbul caz festivali afiş

 

20. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı. Festivalde bu yıl 40’ın üzerinde konserde 400’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçı yer alacak.
Alicia Keys, John Legend, Bryan Ferry, Bob James, David Sanborn, Steve Gadd, Dee Dee Bridgewater, Ramsey Lewis gibi sanatçıların yanı sıra Deutsche Philharmonie Merck, Jacky Terrasson, Michael Wollny, Marius Neset, Dan Berglund, Magnus Öström, Ernàn Lòpez-Nussa, Anthony Strong, Melody Gardot, China Moses, Raphael Lemonnier, Anat Cohen, Chano Dominguez, Stefano Bollani, Hamilton de Holanda, Kerem Görsev, Erkan Oğur, Mehmet Ali Sanlıkol, Şehrazat, Fatih Erkoç, Sibel Köse, Ayşe Gencer, Elif Çağlar ve daha birçok topluluk ve müzisyen festivalin konuğu olacak.
Tünel Şenliği festivalin ilk haftasının sonunda müzikseverlerle buluşurken, “Caz İçin Tuhaf Bir Yer” konserinin bu yılki mekanı Rahmi M. Koç Müzesi.
Ayrıca bu yıl 14 farklı mekan festivale ev sahipliği yapacak. Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul Modern, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi ve Salon İKSV gibi festival mekânlarına Almanya Sefareti Tarabya Yazlık Rezidansı, Avusturya Başkonsolosluğu / Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi, Feriye Lokantası, İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi, KüçükÇiftlik Park, Rahmi M. Koç Müzesi ve Yıldız Sarayı Hasbahçe gibi farklı mekânlar da eklenecek. 

Festival biletleri 26 Nisan Cuma günü satışa çıkıyor ve fiyatları 20 – 400  TL arasında değişiyor. Festivalle ilgili ayrıntılı program için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.