Anneme Hediyem “Deniz Kaplumbağası”

Bu sene anneme farklı bir hediye vermek istedim Anneler Günü’nde ve ona bir deniz kaplumbağası hediye etmeye karar verdim. Hatta sadece anneme değil çok sevgili karşı komşu teyzemize de 🙂 Şimdi ikisinin de birer evlatlık kaplumbağası var. 🙂 Aslında sadece kaplumbağa değil, orfoz veya saz kedisi de evlat edinebilirdim ama benim tercihim deniz kaplumbağası oldu.

WWF-Türkiye’nin  özel olarak hazırladığı deniz kaplumbağası, orfoz ve saz kedisi evlat edinme sertifikası  bence anneye verilebilecek çok anlamlı bir hediye. Ama sadece Anneler Günü’nde değil diğer günlerde de bu sertifikalardan hediye edebiliyorsunuz sevdiklerinize.

İnsan faaliyetlerinin kaygı verici bir hızla biyolojik çeşitliliğin kaybına neden olduğu, tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmediğimiz taktirde 2030 yılında 2 gezegene daha ihtiyacımız olacağı öngürülen bir dünyada sevgimizi ifade etmenin daha doğal bir yolu olabilir mi?

Peki sevgimizi nesli tükenmek üzere olan bir türle nasıl paylaşacağız, onun korunmasına nasıl destek olacağız?

-Buradaki bilgiler güncelliğini yitirdiği için metinden çıkardım.-

Updated:

Ben WWF’te çalıştığım zamanlarda yukarıdaki metni yazmıştım ve deniz kaplumbağalarını evlat edinip, hediye etmiştim. Bu sene ise yunus , kutup ayısı veya panda hediye edilebilir diye düşünüyorum. Benim zamanımda onlar yoktu. Siz de evlat edinmek ve annenize değişik bir hediye etmek isterseniz, bence bundan güzeli olamaz. 🙂

Anneme Hediyem “Deniz Kaplumbağası”” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.