‘Cruel Free Beauty’ by The Body Shop

leona lewis cruel free beauty

Markalar açısından marka ve ürün hakkında konuşturmak, bunu da mümkün olduğunca samimi olması çok önemli. Ağızdan ağıza pazarlama (WOMM) etkinlikleri de bunu sağlamaya çalışan etkinlikler. Bir marka veya ürünle ilgili tüketiciye bir deneyim yaşatıp,  bu deneyimlerinin çevreleriyle paylaşılmasını sağlamayı amaçlıyor. Kısaca böyle.

Bunu ilk olarak FikriMühim’de gördüm. Sevgili Renan (Tan Tavukçuoğlu) ‘ın kurucusu olduğu FikriMühim’le WOMM dünyasını yakından tanıma imkânı buldum. Şimdi de hayatıma yine Renan sayesinde Tavsiye Melekleri girdi.

Tavsiye Melekleri yeni bir WOMM kitlesi oluşumu. Geçtiğimiz günlerde de ilk etkinliğini The Body Shop’la yaptı.

leona_lewis_cruelty_free_beauty_makeup_the_body_shop_collection_packaging

The Body Shop’un Leona Lewis ile yaptığı kampanya kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde denenmesine son vermek için yapılan bir kampanya. Leona Lewis, bu kampanya için özel ürünler tasarlamış. Amaç “Cruelty Free Beauty” bilincini artırmak. Yani hayvanlar üzerinde her tür teste karşılar. Koleksiyonun üzerinde geyik desenleri var. Bu desenler geyiklerden elde edilen misk için ölen geyikleri sembolize ediyor bir anlamda. Geyik derisinden elde edilen miskler yüzünden birçok geyik ölüyormuş. Bu yüzden de geyik miski yerine sentetik bir misk üretmişler.

Bir de hayvanlar, özellikle de tavşanlar, üzerinde yapılan kozmetik testlerinin engellenmesini istiyorlar. Avrupa’da bunu başarmışlar. Sıra Türkiye’de. The Body Shop Marka Müdürü’ne sordum. Peki, hayvanlar olmazsa deneyler nasıl olacak diye, gönüllü insanlar üzerinde yapılıyor dedi. Bir de yapay deri üretimine yatırım yapıyorlarmış. Biraz masraflı olsa da ileride deneyler yapay deri üzerinde yapılacak.

Farkındalıkların artması güzel. Ben böyle çalışmalar yapılmasını da her zaman destekliyorum. Leona Lewis’le yaptıkları bu kampanyayla da umarım istediklerini elde ederler.

 

eces

Bu arada ürünlerin hikayesini dinlerken, bir yandan da eyeliner sürme workshop’u vardı. Rimeli bile binbir zorlukla süren ben, bunda zorlansam da yine de başardım sayılır 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.