Reha Erdem filmleri İstanbul Modern Sinema’da

Henüz Oscar’a aday filmlerin gösterimi devam ederken, İstanbul Modern’de bir sonraki programın ne olduğu açıklandı bile: Reha Erdem filmleri.

Yeni bir seri başlıyor aslında İstanbul Modern Sinema’da: Yönetmenlerle Buluşma. Farklı kuşaklardan yönetmenlerin davet edileceği program, onların gözünden üretimlerine ve günümüz sinemasının dinamiklerine odaklanacak.

hayat var k

Dizinin ilk konuğu, yakın dönem Türk sinemasına getirdiği taze solukla adından söz ettiren, ilk filmi A Ay’dan bu yana kendine özgü tarzıyla sinema yazarlarının övgüsünü kazanan, yurt içinde ve uluslararası ortamda yeni Türk sinemasının kılavuz isimlerinden biri yaratıcı yönetmen Reha Erdem.

24-31 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek “Yönetmenlerle Buluşma”nın ilk programında Reha Erdem’in A AyKaç Para KaçKorkuyorum AnneBeş VakitHayat Var ve Kosmos isimli altı uzun metrajlı filmi gösterilecek. Film gösterimlerinden önce SİYAD üyeleri Nil Kural, Olkan Özyurt, Uygar Şirin, Sevin Okyay, Murat Emir Eren, Janet Barış, Elif Tunca, Esin Küçüktepepınar ve Ceyda Aşar özel sunumlar yapacak.

MUHSIN AKGUN

24 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da ise, Reha Erdem söyleşisi gerçekleşecek. Programda ayrıca yönetmenin Deniz Türküsü(2001), Ekim’de Hiçbir Kere (2006), Lost in the Post (2012) ve Bana Yalan Söyleme (2012) başlıklı kısaları da sunulacak.

“Yönetmenlerle Buluşma”ya  aynı zamanda  Reha Erdem’in filmlerinde rol alan oyunculardan Köksal Engür, Şenay Gürler, Ali Düşenkalkar, Elit İşcan, Handan Karaadam, Sermet Yeşil ve Türkü Turan da katılacak.

Ben A Ay ve Kaç Para Kaç’ı merak ediyorum. Kosmos’u izlemiştim. Reha Erdem’in diğer filmlerini izleme şansı bulacağım için de,

bu programı merakla bekliyorum.

Programı indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

reha-erdem-program_1076_6098902

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.