2012 kısa kısa

Her yıl sonunda dilek listeleri yapar, blog’umda yayınlardım…

Bu sene yazmaya hevesim yoktu. Bir isteğim de yoktu 2013’ten. O yüzden bu yıl böyle oldu.

2013’ten beklentim olmasa da, 2012’yi nasıl geçirdiğimi yılın özeti şeklinde yazmaya karar verdim.

Birçok arkadaşım bloglarında geçtiğimiz yılın özetlerini yapmışlar. Onların yazdıklarını okurken, benim yaptıklarımla büyük benzerlikler taşıdıklarını ve bir kısmını da beraber yaşadığımızı gördüm. Paylaştığımız anları anarak, mutlu oldum.

Gelelim benim 2012’me!

  • Bu yıl konsere en çok gittiğim sene olarak, rekor kırmış olabilirim. Özellikle yaz aylarında o kadar çok konsere gittim ki, sayısını tam olarak hatırlayamıyorum. Aklıma gelenler; birden çok Göksel, Can Bonomo ve Feridun Düzağaç konseri. Fırat Tanış, Model, Jay Jay Johanson, Yeni Türkü, Morrissey, Jessie J., Zaz, Nouvelle Vogue, Feist, Vega, Kargo, Beirut, Ebru Gündeş, İlhan İrem… İsimlerden müzik zevkimi tahmin etmeniz ne kadar zor değil mi? 🙂

             Tabii bir de festivaller vardı çok eğlendiğimiz. One Love, Bi’ Büyük Fest, Mangal Festivali gibi. En çok eğlendiğim Mangal Festivali’ydi. Cirque du Soleil       gösterisini de buraya ekleyebilirim. O da ayrı bir keyifti. Bir de Küçük İskender’in şiir dinletileri vardı.

jessie j

tekirdag_mangal_festivali

yeni türkü konseri

  • Sonra bir sürü sergiye gittim. İstanbul’a gelen bütün önemli sergileri, basın mensubu olmamın da avantajı ile, çoğu zaman kimse gezmeden gezdim. Bu geziler en keyifli anlarımdandı. Topkapı Sarayı’ndaki Harem-i Hümayun Sergisi, VanGogh, Dali, Bakış, Hayal ve Hakikat, La La La İnsan Adımları, İstanbul Tasarım Bienali, Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı, Dünden Sonra, Rembrant ve Çağdaşları, Goya, Monet, Çin Hazineleri, Contemporary İstanbul ve aklıma gelmeyenler…monet nilüferlerrembrandt
  • İşimin gereği konferans ve sempozyumlara katıldım. Her sene katıldığım konular haricinde, biraz da değişik konularda bilgi sahibi olabilmek için farklı konular seçtiğim de oldu. Bunlardan bazıları The Consumer Goods Forum, ki bu forumda cumhurbaşkanı, ekonomi bakanı, Hüsnü Özyeğin, Muhtar Kent, Güler Sabancı gibi isimleri dinleme fırsatım oldu. Ürün Yerleştirme sempozyumu, Turizm Zirvesi, TEDxSilkRoad, TEDxReset, Richard Stacy, Araştırmacılar Zirvesi de bu değişik deneyimlerime dahildi.

consumer goods forum

  • Can Bonomo’nun Eurovision klibi vardı, son anda dahil olduğum mesela Şubat sonuydu. Hem çekim çok keyifliydi -soğuk da olsa- hem de o kadar güzel insanlarla tanıştım ki, şimdi 2012’nin bana kattığı güzel şeylerden oldu oradaki arkadaşlarım.

Can Bonomo - Photography by Berfu Merve Bolulu (1)

  • Bol bol gezdim sonra bu sene ben. İlk olarak Mart ayında Yunanistan’la başladım. Sonra Nisan’da Çeşme, Mayıs’ta İsveç, Temmuz’da İtalya, Ağustos’ta Bozcaada, aralarda fırsat buldukça Edirne, Kasım’da Ankara ve son olarak da Aralık’ta Fransa. Bu hızımı kesmeden 2013’te gezmeye devam etmek istiyorum, bakalım ilk durağım neresi olacak? =:)

IMG_3500

kumru

domkrykan

selimiye camii

san marco meydanı

bozcaada mitos beach

arno river, floransa

  • Yaptığım röportajlar sayesinde bir sürü güzel insanla tanıştım. Alican Yücesoy, Mehmet Günyeli, Nuri Çolakoğlu, Mehmet Yaşin ve Nesteren Davutoğlu bunlardan bazılarıydı. Hayatıma sohbetleri ve samimiyetleri sayesinde renk kattılar ve katmaya da devam ediyorlar.

alican yücesoy-eces

  • Tiyatroya gitmeyi yılın başlarında ihmal etmiştim, ki önceden ayda iki defa giderdim, bu sene bu ortalamayı tutturmayı bir kenara bırakın, kenarından bile geçemedim. Yıl sonunda ise yaptığım atakla, Penetratör, Mi Minör ve Hikayem Paramparça’yı izledim.

miminor

  • Bol bol rakı-balık, şarap-peynir keyfi yaptım. Hatta bir ara o kadar abarttım ki, günün birinde zehirlendim. Şimdilerde rakı*balık olayına biraz mesafeliyim. Tekrar aramızı düzeltmeye çalışıyorum.

gece5

  • İş değişiklikleri de yine benimleydi 2012’de, 2013’e geçerken bir süre freelance çalışmaya karar verdim ve şimdilerde evde bir projenin editörlüğünü yapıyorum. Bakalım 2013’te neler olacak?

Ben elimden gelince paylaşmaya devam edeceğim, sizde beni okumaya devam edin olur mu?

Hepimiz için güzellikler getirsin 2013, bütün geçmiş üzüntüleri de silip götürsün. Tek temennim bu!

 

2012 kısa kısa” için 2 yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.