Köroğlu Pide ve Kebap Salonu

pazar kahvaltısı

Yazının başlığına bakıp, kebapçı önereceğimi sananlar yanıldılar. Çünkü, bu bir kahvaltı mekanı yazısı. 🙂

Bilenler bilir, ben kahvaltı insanı değilimdir. Sabahları kahvaltı edebilmem için, uyandıktan sonra birkaç saat geçmesi gerekir. Bazen kahvaltıyı atlayıp, direkt öğle yemeğinden de başladığım olur.

Boğazda birçok yerde, adı Van Kahvaltısı olarak geçen yerlerde, arkadaşlarda vs. güzel kahvaltı sofralarına oturmuş olsam da, beni bu fikrimden şimdiye kadar hiçbir mekan vazgeçerimemişti. Taa ki, burada kahvaltı edene kadar.

Aslında Pazar sabahı niyetimiz, Florya’da deniz kenarında bir yerde kahvaltı etmekti. Son dakikada Akvaryum İstanbul’un karşısındaki Köroğlu Pide ve Kahvaltı Salonu’na gitmeyi tercih ettik. Damak tadına güvendiğimiz için de deniz manzaralı kahvaltı keyfini bir kenara bırakıp, yolu izlemeyi tercih ettik. Yemekten yola bile bakmadık tabiiki. Masayı donatan kahvaltıdan istedik ve çatlayana kadar yedik.

Bu kahvaltıda kavurmalı yumurta, pastırmalı yumurta, menemen, bal, kaymak, sigara böreği, zeytin, peynir, tereyağ, ne isterseniz masaya geliyor. Yanında sınırsız çay var. Ekmek yerine, fırından yeni çıkmış pideler yiyorsunuz. Yedikçe de yiyorsunuz. Her şey çok lezzetli.

Yalnız hafta sonu erken gitmenizi tavsiye ederim, biz erken gitmiştik. Bizden sonra gelenler yer bulmakta zorlandı.

Fiyata gelince kişi başı 30 TL kadar ödüyorsunuz, ama akşama kadar bir şey yemenize gerek kalmıyor. Benim gibi saat başı acıkan biri bile akşam yemeğine kadar yemek yemediyse, bir şey vardır bence:)

Gidin, görün.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.