Chevrolet BM sıcak bölgelerine futbol topu gönderiyor

277746 (2)

Chevrolet, kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde; savaş bölgeleri, rehine kampları, yoksul ve Birleşmiş Milletler’in kabul ettiği sıcak bölgelere 3 yıl içerisinde 1.5 milyon futbol topu gönderecek.

Mucit Tim Jahnigen’in televizyonda izlediği bir belgeselde; Darfur’da çöpleri iple bağlayarak yaptıkları bir topla futbol oynayan çocukların görüntülerinden etkilenmesiyle ortaya çıkan One World Football Project, Sting’in ve Chevrolet’nin destek vermesiyle birlikte büyüdü ve şekillendi.

Tim Jahnigen’in gerçek futbol topu büyüklüğü ve ağırlığında “Pop Foam” maddesinden icat ettiği patlamayan ve kendi kendine şişebilen top ilk olarak Ruanda’da çocuk askerlere gönderildi.

Her tür ortama dayanıklı olan One World Futbol topu yüzlerce sıradan topun dayanabildiğinden daha uzun süre dayanabiliyor. Top, asla şişirilmeye ihtiyaç duymuyor ve defalarca delinse dahi havası inmiyor. One World Futbol topu, her tür sahada tahmini 30 yıl kullanılabiliyor.

www.oneworldfutbol.com adresinden 39.50 Dolar’a satın alınabilen her top için One World Futbol Organizasyonu, bir topu da muhtaç bölgelere yola çıkarıyor. Kurucu sponsor Chevrolet ise 3 yıl içerisinde bu bölgelere 1.5 milyon futbol topunu göndermeyi taahhüt ediyor.

Başlangıcından bu yana One World Futbol projesi 137 ülkede, okul, yetimhane ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların da dâhil olduğu 138’den fazla kuruluş aracılığıyla 525 binden fazla insanın hayatını olumlu yönde etkiledi.

Projeyle ilgili tanıtım filmi:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.