İstanbul Modern Sinema’da internet videoları ve kısa filmler

Ben Saksı Değilim

İstanbul Modern Sinema’da internet videoları ve kısa filmlerden oluşan iki program Upload Sinema Maratonu ve Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali İstanbul Modern Sinema bu ay interneti beyazperdeye taşıyan Upload Sinema Maratonu ve kısa filmlerden oluşan Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali ile iki farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

13 Aralık’ta Upload Sinema Maratonu ile internetin ilgi çekici ve şaşırtıcı videolarını beyazperdeye üçüncü defa taşıyan İstanbul Modern Sinema, 20-21 Aralık tarihlerinde ise Galatasaray Üniversitesi MEDİAR’ın (Medya Çalışmaları, Araştırma ve Uygulama Merkezi) bu yıl altıncısını düzenlediği Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali’ne yer veriyor.

13 Aralık’ta Hollandalı film kulübü Upload Cinema ile ortak gerçekleştirilecek Upload Sinema Maratonu’nda yılın en çok izlenen 40 videosunun da dahil olduğu dört ayrı seçkide 100’den fazla video yer alıyor. Bu alışılmadık, yaratıcı ve eğlenceli  amatör videoların arasına serpiştirilmiş, Başlangıç’tan (Inception)  Rüzgar Gibi Geçti’ye (Gone with the Wind) kadar çeşitli sinema filmlerinden sahneler ve güncel olayları işleyen sürprizler seyirciyi şaşırtacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.