4. Hangi İnsan Hakları Film Festivali

DOCUMENTARIST ekibi tarafından bu yıl 4. sü düzenlenen  ‘Hangi İnsan Hakları?’ Film Festivali’nin ana teması ‘yaşam hakkı’ olarak belirlendi.

8-12 Aralık 2012 tarihlerinde yapılacak festivalin ana bölümünde; Liberya’dan Honduras’a, Bosna’dan Hırvatistan’a, Meksika’dan Irak’a, Filistin’den Kamboçya’ya ve Türkiye’ye varan geniş bir coğrafyadan kısacası dünyanın hemen her kıtasından ‘yaşam hakkının ihlali’ne dair hikayeler bir araya gelecek.

4. ‘Hangi İnsan Hakları?’ Film Festivali’nin gösterim ve etkinlikleri ücretsiz olarak dört mekanda gerçekleşecek: SALT Beyoğlu,  Aynalıgeçit Salonu, Dutch Chapel ve Tütün Deposu.

 Sinema Aşkı (Her Cinema Love), Yön: Nejra Latić Hulusić, David-Jan Bronsgeest, Bosna Hersek

Uzun ve kısa metrajlı belgesellerden oluşan 40’ı aşkın filmin gösterileceği festivalde, hayvan hakları, insanın barınma hakkı ve cinsel haklar gibi konulara dair önemli filmler de yer alıyor. Türkiye’deki hak ihlallerine dair belgesellerden oluşan geniş bir seçkinin de sunulacağı programda; atölye, tiyatro, sergi, panel ve söyleşi gibi pek çok yan etkinlik de gerçekleştirilecek. Festivalin etkinlik ve film gösterimlerine katılmak üzere, yurt dışından 15’in üzerinde konuğun katılması bekleniyor.

Toprak (Earth), Yön: Victor Asliuk, Belarusya

 Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle gerçekleşen festivalin 8-12 Aralık 2012 tarihleri arasında SALT Beyoğlu,  Aynalıgeçit Etkinlik Mekanı, Dutch Chapel ve Tütün Deposu‘nda yer alacak tüm gösterim ve etkinlikleri ücretsiz.

 Ben Temiz Bir Paralı Askerim (I am A White Mercenary) Yön: Tahara Karimi, Irak

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.