Masal gibi bir Coca-Cola Dünyası

Bildiğiniz gibi, Coca-Cola Koleksiyonerler Kulübü üyesiyim. Cola’ya olan sevgim malum. Hazır sergiyi de ilk gezme fırsatı elime geçmişken bunu kaçırmayayım dedim. Marmara Forum’un evime yakınlığını ve basın mensubu olmamı da kullanarak, Coca-Cola Türkiye Başkanı Galya Molinas ve Pazarlama Direktörü Beyza Ergen ile birlikte sergiyi gezdim.  Forumcu arkadaşlarım Cansu ve Kübra da oradaydılar, sabah sabah güzel bir karşılaşma oldu. Ayrıca MediaCat’ten eski iş arkadaşım Anıl’la da bu sayede görüşmüş olduk.

Basın toplantısı bitip, çadıra girdiğimizde; beni bir masal dünyası karşıladı. Cola kutusu açılırken çıkan sesin hakim olduğu kısa koridorun ardından ilk çadırdaydık. İlk çadırda bizi Coca-Cola’nın tarihinin anlatıldığı bölüm karşıladı.

Coca-Cola Dünyası’nın ilk bölümünde, Coca-Cola’nın hem Türkiye’de hem de dünyada geçmişten günümüze hikâyesi anlatılıyor. Bu bölümde ayrıca, dünyada ve Türkiye’de Coca-Cola ile paylaşılan mutlu anların objelere dönüştüğü bir sergi, dünya ve Türkiye tarihi ile ilgili bilgiler ve Coca-Cola’nın geçmişten günümüze kadar akıllarda kalan, dünyanın sosyolojik anlamda yaşadığı gelişmelerin açıkça görülebildiği global ve yerel reklam filmleri bulunuyor.

İkinci bölümde ise, Coca-Cola’nın üretim süreci ve kalite standartlarıyla ilgili bilgi verilmesinin yanı sıra, hayatımızdaki yeri interaktif oyun ve aktivitelerle ziyaretçilerin deneyimine sunuluyor.

Üçüncü bölümde ise ziyaretçiler, Coca-Cola’nın sürdürülebilirlik yaklaşımına interaktif uygulamalarla tanıklık ediyorlar. Bu bölümde yer alan karbon ayak izi testini yapan ziyaretçiler, gündelik yaşam tarzlarının yol açtığı karbon emisyonu oranını ve çevreyi korumak için neler yapabileceklerini öğrenebiliyorlar. Ziyaretçiler, Coca-Cola Hayata Artı Vakfı’nın yürüttüğü toplumsal projeler hakkında bilgi de alabiliyorlar. Bu bölümün en ilgi çekici bir diğer alanı ise Mutluluk Sineması bölümü.

Serginin çıkışında ise, Coca-Cola ürünlerinin satıldığı bir mağaza bulunuyor. Bu ürünleri de çok seveceksiniz.

Coca-Cola Dünyası, 9 Kasım’da İstanbul Bakırköy’de bulunan Marmara Forum’da ziyarete açıldı, daha sonra ise Kozyatağı’nda olacak. İstanbul’dan sonra da Türkiye’yi gezmeye başlayacak. Gidin, görün.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.