Bang & Olufsen, yeni Aston Martin Vanquish’te

Bang & Olufsen, Aston Martin Vanquish için yepyeni bir ses sistemi tasarlamış. Autoshow 2012’de de  otomobil meraklılarıyla buluşturmuş. Yeni Bang & Olufsen BeoSound Vanquish sistemi, sürücünün lüks spor otomobilini soktuğu her viraja ayak uydurup, konser salonu kalitesinde bir müzik deneyimi yaşatıyormuş.

Bang & Olufsen’in ses mühendislerinin titiz bir çalışmayla geliştirdiği sistem, en yeni teknolojiyle üretilen birinci sınıf hoparlör üniteleri ve ICEpower amplifikatörlerin özel ve dengeli bir karışımıyla üretilmiş.

Sistemde bulunan “Sound Focus” fonksiyonu, sürücünün yanında bir yolcu olup olmadığını belirliyormuş ve otomatik olarak dinleme deneyimini bir ya da iki yolcu için en iyi hale getirmek üzere hoparlörleri ve kontrolleri ayarlıyormuş. Enteresan.

“Automatic Volume Control” fonksiyonu ise motor ve havalandırma sisteminden gelen sesi tespit etmek için gizli bir mikrofon kullanıyor ve ses sistemini de buna göre ayarlıyormuş.

(Elbette her iki fonksiyon da bas ve tiz seviyeleri, denge, kısıcı ve çevre ayarları gibi isteğe göre kontrol edilebiliyor ya da devre dışı bırakılabiliyor.)

Bang & Olufsen’in ses tasarımcılarının yarattığı sistemde, Siyah Bazalt veya İridyum renklerinde iki seçenek bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.