Maserati’den 4 Kapılı Sedan: Quattroporte S

Maserati’nin Quattroporte modelinin S versiyonu, 2012 İstanbul Autoshow Fuarı’nda boy gösterecek. 4.7 litre silindir hacimli 430 HP’lik versiyonuyla donatılan ve 315 bin Euro’luk satış fiyatına sahip Maserati Quattroporte S, lüks 4 kapılı sporcu modeller trendinin öncüsü olmasıyla da dikkat çekiyor.

LED’li ön ve arka aydınlatma gruplarıyla dikkat çeken Maserati Quattroporte S, daha geniş ızgara yapısıyla da farklı bir görünümde. 5 metreyi aşan uzunluğa ve 3 metreyi aşan aks mesafesine sahip Maserati Quattroporte S, 4 kapılı bir sedan ile sportif bir coupenin tek bir form altında buluşmasını temsil ediyor.

GranTurismo modelinden esintiler taşıyan yeni orta konsol yapısının yanı sıra daha sportif bir direksiyon simidine de sahip olan Quattroporte S, daha rahat koltuk düzeni, mükemmel ses yalıtımı ve kabin içindeki titreşimsizlik özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Bose ile birlikte geliştirilen yeni bir ses sistemiyle de artık donatılabilen Maserati Quattroqorte S’te böylece DVD oynatıcı, 40 GB’lik sabit disk ve iPod arayüzü ile TV alıcısı gibi ekipmanlara da yer veriliyor.

Maserati’nin lüks sedanın S versiyonunun kaputu altında 4.7 litre hacimli V8 motor görev yapıyor. 430 HP güç ve 490 Nm tork üreten motor, 1990 kg’lik boş ağırlığa sahip Maserati Quattroporte S’in 280 km/s’lik son hıza erişmesini sağlarken,  0-100 km/s hızlanmasını ise 5.4 sn’de tamamlamasına yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.