İKSV Salon’da yeni sezon

Havalar serinlediğinde favori konser mekanlarımdan biri olan İKSV Salon’da yeni sezonda kimlerin yer alacağı belli olmuş. Yine caz, rock, alternatif müzik yapan birçok ismi burada izleyeceğiz.

Mesela yeni sezonun ilk konserlerini İngiltere’den Saint Etienne gerçekleştiriyor. Saint Etienne bir elektronik-pop grubu. Brit müzik sever biri olarak ilgimi çeken bir konser açıkçası. Ardından Kanadalı post-rock grubu Esmerine, daha sonra da Nils Frahm, Olafur Arnalds ve A Winger Victory for the Sullen Salon’da olacak.

Caz müzik performanslarına gelince, Bossanovayı cazla birleştiren Brezilyalı Vinicius Cantuaria Quartet, İngiliz  caz-rock topluluğu Neil Cowley Trio, sonra Stacey Kent, Madeleine Peyroux (bu ikisine gitmek güzel olur), yine İngiliz caz gruplarından Get the Blessing ve Arap dünyasının yetiştirdiği en büyük müzisyenlerden Anour Brahem’in kurduğu caz topluluğu Anout Brahem Trio, klarnet sanatçısı Barbaros Erköse ile birlikte sahnede olacak.

Caz müzikten sonra sıra indie ve elektronik konserlerinde. Klasik müziği elektronik müzikle buluşturan Hauschka, Dustin O’Halloran ve Johann Johannsson, Supergrass’ın solisti Gaz Coombes solo performansıyla, Avustralyalı Sofa Surfers, Destroyer, The Civil Wars ve bu listede en sevdiğim The Raveonettes.

Salon programını ben çok beğendim, yine güzel konserler bizi bekliyor. 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.