Bicycle Film Festivali İstanbul’da

2001 yılından bu yana Paris, Londra, Milano gibi 20’den fazla şehirde düzenlenen “Bicycle Film Festival” İstanbul’a geliyor. Festival, 13 – 16 Eylül tarihleri arasında Efes Pilsen ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

Festival, Brendt Barbur’ın New York’ta bisiklete binerken yaşadığı otobüs kazasının etkilerini, olumlu bir etkinliğe dönüştürmek istemesi üzerine başlamış. New York’ta başlayan ve bugüne kadar Tokyo, Moskova, Atina gibi 20’den fazla şehirde yapılan “Bicycle Film Festival”, bisiklet tutkusunu, moda-müzik-sinema gibi farklı disiplinleri, sporu seven şehirli insanları ve çeşitli bisiklet topluluklarını biraraya getirecek. (Yol Bisikleti, Dağ, Fixed Gear, BMX, Cyclocross, Downhill gibi…)

Ayrıca BFF; aralarında Spike Jonze, Amelia Shaw gibi yönetmenlerin kısa metraj bisiklet filmlerinin yer aldığı özel gösterimler, fotoğraf sergisi, bisiklet gezisi, paneller ve geçmiş yıllarda Blonde Redhead, Roisin Murphy, Metronomy ve Glass Candy gibi sanatçıların sahne aldığı bir kapanış konseri ile İstanbul’un farklı mekanlarında olacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.