Vero Moda, Alexa Chung ve Jane Birkin

Moda hakkında yazan biri değilim pek. Modayla ilgim arkadaşlarımın paylaştıklarını arada takip etmekten ibaret. Sevdiğim markalar, modacılar var elbette. Onların çıkardığı güzel ürünleri fırsat buldukça inceliyorum.

Vero Moda benim 6 sene önce İsveç’teyken görüp, sevdiğim bir markaydı. Büyük bir Danimarka markası olan Vero Moda, ben İsveç’ten döndükten sonra Türkiye’ye gelmişti. Bir de orada sevdiğim markalardan Gina Tricot var bu kategoriye giren, o konumuzun  dışında ve Türkiye’ye henüz gelmedi.  🙂

Alexa Chung, Vero Moda’nın marka yüzüydü geçen sene ve marka bu sene de marka yüzünü değiştirmemeye karar verdi.  (Asyalı bir baba ve İngiliz bir annenin kızı olan, çekik gözlü, güzel Alexa’nın ne iş yaptığını bilmeyenler için; Alexa hem model hem de sunucu :))

Koleksiyonun son çekimleri Londra’da yapılmış ve çekimler için mekân ve tarz olarak Jane Birkin’in dış görünüşü ve büyüleyiciliğinden ilham alınmış. Yani 60’lı yılların Londra dokusu hakim. Kreasyonda da 60’ların esintisi var zaten.

Basın bültenindeki bilgilere göre ise, sonbahar kış kreasyonunda öne çıkan trendler şunlarmış:

Houndstooth ve Örgüler

Kaz ayağı baskı ince pantolonlar ve burgu dokulu örgülerin olduğu sonbahar şıklığı 60’ları referans alıyor.

Cocoon, Boucle ve Rugan

Kumaşların karışık kullanımı (rugan ve boucle), yakasız boyun, düşük omuzlar ve ceplerdeki detaylarla koza şeklindeki ceket sonbaharın en önemli moda trendlerini yansıtıyor. Burada ceketin 60’lar görünümünü tamamlamak için, üst yarısı baskılı bir elbise de tasarlandı.

Herringbone ve Deri Detaylar

60’lardan esinlenen ceketler için deri şerit ve klasik balıksırtı örgü sonbahar için doğru bir seçimdir. Köri renkli hırka ve altında beyaz danteli bir broderie anglaise gömlek yüksek belli şortlar ile tamamlanır.

Benim favori parçalarımdan biri bu kaban. Yalnız yakasının beyaz olması, beni kış günlerinde düşündürüyor 🙂 O yüzden şu kürklü kırmızı daha akıllıca olabilir benim için 🙂

Vero Moda, Alexa Chung ve Jane Birkin” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.